Entertainment

Erik ten Hag otrzymał dziś nagrodę imienia Rinusa Michelsa dla najlepszego trenera w Eredivisie w sezonie 2018/2019! Wybór ten nie może dziwić, gdyż Holender poprowadził Ajax po krajowy dublet.

Szkoleniowiec Ajaksu odebrał nagrodę podczas dzisiejszego kongresu trenerów holenderskich w Zwolle. W tym roku nominowani do tego wyróżnienia byli również Mark van Bommel (PSV), John van den Brom (AZ), Maurice Steijn (Venlo) i Adrie Koster (Willem II). Na tym samym kongresie ogłoszono, że akademia Ajaksu otrzymała nagrodę dla najlepszej w Holandii.

Jest to drugie takie trofeum w karierze Ten Haga, który został doceniony w 2016 roku za doskonałą pracę w Utrechcie. Rok później wyróżniony został Peter Bosz za dokonania z ekipą Ajaksu, a rok temu Phillip Cocu z PSV.

Jeśli już mówimy o indywidualnych nagrodach… Zakończenie sezonu to świetna okazja na takie podsumowania i z różnych redakcji sportowych w Holandii docierają kolejne rankingi i klasyfikacje. Voetbal International wybrało Hakima Ziyecha najlepszym zawodnikiem w Eredivisie oraz Erika ten Haga najlepszym trenerem. Prestiżowego Złotego Buta od De Telegraaf otrzymał Matthijs de Ligt. Obrońca Ajaksu miał najwyższą średnią ocen pomeczowych z całego sezonu, wyprzedzając minimalnie Luuka de Jonga z PSV i Dusana Tadicia. FOX Sports na podstawie danych statystycznych Opta Sports wybrało Frenkiego de Jonga najlepszych graczem sezonu.

Share

Zostaw komentarz