Entertainment

Erik ten Hag ma głęboką wiarę w to, że kolejny sezon może być dla Ajaksu bardzo udany.

Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę z tego, jak wielu graczy pożegna się z Amsterdamem, ale spodziewa się kolejnych “niespodzianek” typu Daley Blind czy Dusan Tadić.

“Mamy pewne obietnice ze strony Andre Onany czy Nicolasa Tagliafico, którzy pozostaną lojalni klubowi na kolejny sezon. Kiedy odejdzie Matthijs de Ligt, mamy już środkowego obrońcę w osobie Lisandro Magallana.”

“Spodziewam się też dużych ruchów. W tle pracujemy już nad transferami i selekcją na kolejny sezon. Coś zostało zapoczątkowane, ale za wcześnie by o tym mówić. Przyjście nowych zawodników zależy często od wielu czynników. Weźmy tutaj Razvana Marina, którego udało się pozyskać na czas, inaczej wybrałby silniejszą ligę niż Eredivisie.”

Już teraz wiadomo, że niektórzy piłkarze z Amsterdamu nie odejdą i otrzymają od klubu kolejną szansę. Takim zawodnikiem jest Kasper Dolberg.

“Kasper wciąż ma wiele jakości. Słyszałem już coraz częściej, że powinien odejść i już u nas nie grać. Uważam to jednak za nonsens i ja tak tego nie widzę. On nigdy nie doświadczył tak poważnej kontuzji i jestem pewien, że wywalczy sobie drogę do powrotu.”

“Na razie grają jednak najlepsi. Taka sytuacja też jest dobra dla jego rozwoju. To nie ma nic wspólnego z Klaasem, który podkreśla, że bez względu na to jak dobrze gra, jest drugim wyborem. Klaas był jednak w niesamowitej formie, szczególnie po przerwie zimowej. Przedłużyliśmy jego umowę, bo widzieliśmy, jak wielką wartością dodaną jest dla nas. Trzeci napastnik wchodzi do składu: Lassina Traore. Jest tutaj tylko pół roku, ale już pokazał się z dobrej strony w Jong Ajax i trenował z nami.”

Czy sam Ten Hag jest pewien pozostania w Amsterdamie na kolejny rok?

“Dlaczego nie? Jestem tutaj szczęśliwy. Mam jednak oczywiście pewne oczekiwania, co do kolejnego sezonu.”

Share

Zostaw komentarz