Entertainment

Lasse Schöne uważa mistrzostwo kraju za doskonałe podsumowanie postawy Ajaksu w zakończonym sezonie.

Amsterdamczycy przypieczętowali wczoraj 34 tytuł mistrzów kraju, po tym jak pewnie pokonali De Graafschap 4:1.

“W pewnym momencie byliśmy już kilka punktów z tyłu. Ta drużyna pokazała jednak w trakcie sezonu, gdzie może być. To nagroda za świetny sezon. Oczywiście eliminacja z Ligi Mistrzów boli, ale odpowiedź to właśnie to, co chce się oglądać. Walkę o swoje cele.” – powiedział Duńczyk, który zdaje sobie sprawę z tego, że w nowym sezonie o powtórkę łatwo nie będzie.

“Mamy kilku graczy, którzy są wysoko na liście klubów z Europy, ale mam nadzieję, że uda się zatrzymać jak największą ilość piłkarzy. Nie mówmy jednak o tym, a cieszmy się tym co osiągnęliśmy. Myślę, że ponownie przywróciliśmy Ajax na mapę. Nie tylko tutaj, ale również w Europie i na świecie.”

Samo spotkanie z De Graafschap nie było porywające, ale pokazało jakość Ajaksu w tym sezonie. Mimo słabego tempa i braku wielkich chęci, Joden wygrali pewnie.

“Takie mecze nigdy nie są łatwe, ale zrobiliśmy swoje i wygraliśmy 4:1. Mamy świetny zespół i to ponownie dzisiaj się ukazało. Przed meczem nie mówiliśmy o tytule, ale o tym, aby po prostu wygrać. To jest to, do czego dąży ten klub.” – dodał pomocnik, który uważa mecz z PSV za kluczowy w walce o mistrzostwo.

“PSV zaczęło czuć nasz oddech na karku. Oni mają 83 punkty, my 86. To niesamowicie duża liczba, która pokazuje, że był to naprawdę dobry sezon z fajną walką o tytuł.”

Share

Zostaw komentarz