Entertainment, Wywiady

Marc Overmars w rozmowie z De Telegraaf odniósł się do wczorajszych informacji, łączących Ajax z transferem Stevena Bergwijna. Dyrektor sportowy klubu raz jeszcze podkreślił, że w Amsterdamie przygotowano odpowiedni plan i strategię na najbliższe okno transferowe.

“Bergwijn jest bardzo interesującym zawodnikiem, którego bacznie obserwujemy. Jeżeli faktycznie będziemy chcieli go kupić, wtedy zgłoszę się do PSV. Tak to powinno wyglądać.”

“Dla nas ważne jest zakupienie kolejnych holenderskich piłkarzy. Nie możemy stworzyć całej selekcji z graczy z Ameryki Południowej. To tak nie działa. Chcemy Holendrów. Obserwujemy, oglądamy i oceniamy, kogo możemy sprowadzić. Zachowanie holenderskiej twarzy naszego zespołu jest bardzo ważne” – kontynuuje Overmars, wyjaśniając, że w ten sposób Ajax chce, by kibice i opinia publiczna bez trudu mogła utożsamić się z ekipą “Joden”.

“Chcemy ponownie zagrać w Lidze Mistrzów, dlatego nieustannie rozglądamy się, poszukując wzmocnień. Rada Nadzorcza dokonała obliczeń i stworzyła zgrabny plan finansowy, z którym mogę teraz pracować. Będziemy dokonywać transferów, ale liczymy też na naszych utalentowanych piłkarzy, jak Ekkelenkamp czy Gravenberch. Ponadto w zespole U17 jest bardzo dużo jakości” – zakończył Overmars.

Share

3 komentarze

  1. listekok

    Jeżeli chodzi o Holendrów to myślę że Propper i Strootman byliby do wyciągnięcia kolejno z Anglii i Francji

  2. adrian.franek

    Najpierw musi zostać ten Haag A potem zobaczymy.

  3. dulkowskiradoslwa

    Też myślę że Ekkelenkamp może być gwiazda następnego sezonu chłopak moim zdaniem jest w tym momencie dużo lepszym piłkarzem niż franki w jego wieku i myślę że następny sezon to pokaże bo chłopak ma zadatki na naprawdę świetnego pomocnika

Zostaw komentarz