Promowane, Wywiady

Już jutro Ajax może odebrać paterę mistrzowską, jeśli w ostatniej kolejce nie wydarzy się jakiś kataklizm. Erik ten Hag po raz ostatni w tym sezonie spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Amsterdamczycy zagrają na wyjeździe z De Graafschap. Tym razem powinno obejść się bez brutalnych niespodzianek. Pod sporym znakiem zapytania stoi występ Davida Neresa. Szkoleniowiec zapowiedział, że w pierwszym składzie ponownie zobaczymy Klaasa-Jana Huntelaara.

“Na murawę wybiegnie najsilniejszy skład. Nie będziemy kierować się sentymentem, ani niczym innym. Patrzymy tylko i wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Mogę potwierdzić, że Huntelaar zagra od pierwszej minuty. On znajduje się w naprawdę dobrej formie. W jego grze widać niesamowitą determinację” – powiedział Ten Hag.

“Neres? Pracujemy nad tym. Nie mogę stwierdzić jednoznacznie czy zagra czy nie. Przed nami jeszcze jeden trening, po którym porozmawiamy też z doktorami. Później podejmiemy decyzję.”

Ajax jest bliski mistrzostwa, ale nie może jeszcze świętować. Z tego powodu trener zapowiedział, że pojedynek z De Graafschap musi zostać potraktowany bardzo poważnie.

“To dla nas kolejny ważny mecz i tak chcemy go traktować. Całkowicie serio. Chcemy zagrać swój futbol, pełny klasy i dobrego stylu. Tak chcemy do tego podejść. Futbol widział już wiele niezwykłych rzeczy. Wszystko jest możliwe. Nasza radość po meczu z Utrechtem powstała spontanicznie, ale było to logiczne. Z przewagą trzech punktów i taką różnicą bilansu bramkowego to zrozumiałe, że kibice i piłkarze celebrowali zdobycie mistrzostwa. Faktem jest, że wciąż mamy do rozegrania ostatnią kolejkę. Jesteśmy tego świadomi. Patera powędruje też do Eindhoven? To też zrozumiałe. Oni wciąż mają teoretycznie szanse” – powiedział Ten Hag.

Jeżeli Ajax już oficjalnie zdobędzie mistrzostwo, ogromna feta z kibicami odbędzie się w czwartek o godzinie 16:00 w Amsterdamie.

“Wiem, że to może być wyjątkowe wydarzenie. W tym momencie jesteśmy jednak w pełni skupieni na treningach i jutrzejszym meczu. Naturalnie nie mogę się tego doczekać, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Najpierw mecz i czerpanie przyjemności z tego.”

Erik ten Hag coraz poważniej jest łączony z odejściem z Ajaksu i przejściem do innych klubów, takich jak Chelsea, Bayern czy Barcelona. Holender póki co nie jest tym zainteresowany.

“Wszystkie te sugestie są miłe, ale nadal mam kontrakt z Ajaksem i czuję się tutaj świetnie. Już rozmawiamy o wspólnej przyszłości. Nie, nie myślę teraz o odejściu. Patrzę na kolejny sezon. Jako półfinaliści Ligi Mistrzów będziemy musieli przejść dwie rundy eliminacji. To trochę dziwne, ale taki jest system i musimy to zaakceptować.”

“Zaczniemy sezon na początku sierpnia i musimy być wtedy gotowi. To będą trudne mecze. Chcemy utrzymać najważniejszych zawodników. Kręgosłup drużyny musi pozostać, to może być kluczowe z pewnością na początku sezonu. Będziemy walczyć o naszych zawodników, ale nigdy nie wiemy, jak wszystko się potoczy.”

Opiekun Ajaksu na zakończenie omówił także kwestię możliwej zmiany kapitana w kolejnym sezonie. Wiele wskazuje na to, że do Barcelony odejdzie Matthijs de Ligt. Poważnym kandydatem jest Daley Blind.

“Szanse Blinda na opaskę? Duże. On jest jednym z naszych liderów. Myślę, że może zostać nowym kapitanem. Wcześniej zdecydowaliśmy, że tę rolę od Veltmana na stałe przejmie De Ligt. Była to dobra i świadoma decyzja. Widziałem, że Matthijs dojrzewał do tej roli i świetnie się w niej czuł” – zakończył Ten Hag.

Mecz De Graafschap – Ajax Amsterdam odbędzie się w środę, 15 maja o godzinie 19:30. Transmisja w Polsacie Sport News.

Share

Jeden komentarz

  1. listekok

    Szkoda że to już koniec tego fantastycznego sezonu. Najlepszego od wielu lat. Szkoda że tego ostatniego meczu nie rozegramy 1 czerwca w Madrycie, ale cóż i tak jesteśmy najlepsi.

Zostaw komentarz