Entertainment, Transfery, Wywiady

Potencjalny transfer Stevena Bergwijna z PSV do Ajaksu jest dziś tematem numer jeden w holenderskich mediach. Jak mogliśmy się spodziewać, będzie to naprawdę trudne zadanie dla klubu z Amsterdamu.

W nocy De Telegraaf poinformował, że Ajax jest poważnie zainteresowany skrzydłowym PSV i odbył już pierwsze rozmowy z jego agentem. Na odpowiedź klubu z Eindhoven nie musieliśmy długo czekać. Rano o komentarz poproszony został rzecznik prasowy PSV, który jasno stwierdził, że Ajax po wysłaniu oficjalnej oferty natychmiast spotka się z negatywną odpowiedzią. Transfer Bergwijna do Amsterdamu ma nie podlegać negocjacjom.

Marc Overmars prawdopodobnie nie podda się bez walki i spróbuje różnymi sposobami sprowadzić Holendra do Amsterdamu. Szansą dla Ajaksu w tym przypadku jest chęć samego zawodnika, który podobno jest zainteresowany powrotem do klubu. Przypomnijmy, że skrzydłowy występował w akademii Ajaksu, po czym zdecydował się przenieść do Eindhoven, gdy miał 14 lat.

“Bergwijn uważa, że łatwiej będzie mu zrobić kolejny krok w karierze będąc w Ajaksie, nie w PSV. Jest to niepokojące dla jego obecnego klubu. Ajax chce go u siebie. Między innymi ze względu na to, że jest Holendrem. Overmars nie chce mieć kadry złożonej z cudzoziemców. Wysoko na liście życzeń jest Argentyńczyk Cristian Pavón z Boca Juniors, ale opinia publiczna i kibice muszą mieć drużynę, z którą będą się utożsamiać. Bergwijn jest w stałym kontakcie z kilkoma piłkarzami Ajaksu. To tylko pokazuje, że wciąż łączy go pewna więź z byłym klubem, do którego chętnie wróci. W Amsterdamie mają na niego plan, miałby tam zostać na dwa lata i odejść, zrobić krok do absolutnego europejskiego topu” – powiedział dziennikarz De Telegraaf, Mike Verweij.

“Uważam, że szanse na przejście Bergwijna do Ajaksu są całkiem spore. Nie stuprocentowe, ale na pewno spore. To trudna sytuacja dla PSV. On otwarcie stwierdza, że chce odejść do Amsterdamu, co automatycznie wiąże się z tym, że kibice nie będą chcieli oglądać go więcej w koszulce PSV. Jego gra nie będzie akceptowana i klub będzie musiał wysłuchać ofert” – dodał Valentijn Driessen z De Telegraaf.

Swoje stanowisko raz jeszcze potwierdziły władze “Boeren”.

“Nie ma sensu rozmawiać hipotetycznie o kwotach rzędu 30, 40, 50, 60 milionów euro. Nie pozwolimy na odejście najlepszych graczy do naszych rywali. Nie sprzedamy Stevena Bergwijna do Ajaksu. Odpowiedź zawsze będzie taka sama” – powiedział John de Jong, dyrektor sportowy klubu.

“Ten transfer nie dojdzie do skutku, zapewniam. Wykluczone. Steven może odejść za granicę, ale transfer wewnątrz ligi jest niemożliwy” – dodał Mark van Bommel, szkoleniowiec ekipy z Eindhoven.

Nieoficjalnie mówi się, że PSV chce otrzymać za Bergwijna co najmniej 35 milionów euro. Jego osobą zainteresowanie wykazuje również kilka europejskich klubów.

Share

2 komentarze

  1. piotrwozniakowski

    Ależ byłby pstryczek w nos dla całego otoczenia Psv, swoją drogą jeśli prawdą jest, że Bergwijn chciałby do nas przejść, to chyba w Eindhoven jest już spalony

Zostaw komentarz