Entertainment, Transfery

Dość szokujące informacje przedstawił kilka minut temu De Telegraaf. Ajax stara się o pozyskanie Stevena Bergwijna z PSV Eindhoven! Czy tak wielki transfer wewnątrz ligi ma szanse dojść do skutku?

Klub z Amsterdamu w środę może zostać mistrzem Holandii, ale chce zadać bezpośredniemu rywalowi kolejny znaczący cios. Niewątpliwie byłby nim transfer Bergwijna, który ma za sobą świetny sezon w barwach ekipy z Eindhoven.

Marc Overmars nawiązał już kontakt z przedstawicielami piłkarza PSV, co zostało już potwierdzone. Podobno Bergwijn nie odrzuca możliwości powrotu do Amsterdamu, ale Ajax musi spodziewać się znacznej konkurencji ze strony klubów z innych krajów. Ponadto PSV może zażądać znaczącej kwoty za swojego skrzydłowego. Rozmowy są jeszcze na bardzo wstępnym etapie i z pewnością będą kontynuowane po zakończeniu sezonu ligowego.

Steven Bergwijn w tym sezonie w barwach PSV Eindhoven zaliczył 40 występów we wszystkich rozgrywkach. Zdobył 15 bramek i dołożył do tego 13 asyst.

Share

5 komentarzy

 1. Crayzie

  To nierealne aby do nas trafił !
  PSV nie sprzeda Stevena Bergwijna do Ajaksu pod koniec sezonu. „To nie podlega negocjacjom” – mówi rzecznik klubu z Eindhoven. Według niego, Ajax nie zgłosił się jeszcze po 21-letniego napastnika.

  Koleś ma ważny kontrakt do lata 2022 roku, więc jak już odejdzie z PSV to do jakiegoś bogatego klubu, bo myślę że za mniej niż 30-35 mln euro go nie puszczą.

  • mhekwei

   Podobnie to widzę. Ale może też być tak, że w klubie będą zdesperowani, aby załatać dziury i nie kusić losu oszczędnościami – żeby przypadkiem nie wylądować poza LM / pucharami. Może też chcą ugrać jakieś kombo, np. w postaci pozostania w klubie De Ligta i van de Beeka, którzy Bergwijna znają choćby z repry. Oby tylko nie zaliczyć gdzieś po drodze wtopy na miarę Sulejmaniego, po której znowu będą skąpić kolejnych 10 lat.

 2. adrian.franek

  Jeszcze z dwóch dobrych grajkow i Bedzie dobrze.💪

 3. maniek71771

  Dać im Dolberga w zamian plus jakiś pieniądz 😀

Zostaw komentarz