Promowane

Ajax Amsterdam zwycięzcą rozgrywek KNVB Beker 2018/19! W spotkaniu finałowym Ajax rozgromił Willem II Tilburg 4:0 i bardzo pewnie sięgnął po pierwsze od pięciu lat trofeum!

Spotkanie finałowe w Rotterdamie od samego początku toczyło się z dużą intensywnością. Defensywnie ustawiona drużyna Willem II nie pozwalała Ajaksowi na zbyt wiele, ale pomimo tego Joden jako pierwsi stworzyli sobie niezłą okazję. De Jong znakomicie wypatrzył niepilnowanego Van de Beeka, który mocno wstrzelił piłkę na piąty metr. Ostatecznie minimalnie niecelny strzał oddał Huntelaar. Ekipa z Tilburga mogła odpowiedzieć pięć minut później. Prawą stroną urwał się Lewis, ale jego ostatnie podanie nie znalazło adresata.

Amsterdamczycy prezentowali się nieźle, dobrze rozgrywali piłkę, ale nieustannie ambitnie walczyli przeciwnicy. Przed przerwą udało się jednak zadać pierwsze ciosy. W 38. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym do piłki dopadł Tadić, który następnie dośrodkował w pole karne. Tam w odpowiednim miejscu znalazł się Blind i pokonał głową bramkarza. Ajax poszedł za ciosem i już minutę później ponownie zaskoczył rywali. Udało się rozegrać bardzo ładną i dokładną akcję, Ziyech podał w pole karne do Huntelaara, który ze spokojem minął obrońcę i umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy 2:0!

Na drugą część meczu Willem II wybiegł bardziej zmotywowany, co poskutkowało szybką okazją dla Pavlidisa, który w odpowiednim momencie został zablokowany. Ajax obudził się natychmiastowo i uspokoił sytuację. Pięć minut później przed szansą stanął Ziyech. Marokańczyk minął bramkarza, który wybiegł poza pole karne, ale nie zdecydował się na strzał i oddał piłkę Tadiciowi, który ostatecznie został zablokowany. W 58. minucie Ten Hag zdecydował się na pierwszą zmianę, najpewniej z myślą o Lidze Mistrzów. Ziyecha zmienił Neres.

Ajax prezentował się bardzo dobrze i dążył do kolejnego trafienia, które zakończyłoby emocje. Tak się stało w 67. minucie. Van de Beek ponownie był niepilnowany w polu karnym i tym razem udało się to odpowiednio wykorzystać. Pomocnik w doskonałej sytuacji przytomnie odegrał jeszcze do Huntelaara, który z bliskiej odległości podwyższył wynik na 3:0. Drużyna z Tilburga rozbita i nie mogła już w żaden sposób odpowiedzieć. Ajax w kolejnych minutach kontrolował mecz i dość swobodnie rozgrywał piłkę. W 76. minucie dużo miejsca w środku miał Mazraoui i znakomicie podał do wbiegającego w tempo Kristensena. Duńczyk bardzo precyzyjnym uderzeniem zdobył czwartego gola. Ostatnie minuty nie dostarczyły już większych emocji i Ajax oczekiwał ostatniego gwizdka. Po znakomicie rozegranym finale Amsterdamczycy mogli świętować zdobycie KNVB Beker sezonu 2018/19!

Willem II Tilburg 0:4 Ajax Amsterdam

38. Blind, 39. Huntelaar, 67. Huntelaar, 76. Kristensen

Willem II: Wellenreuther; Lewis, Meissner, Peters (62. Crowley), Heerkens, Palacios; Dankerlui (62. Vrousai), Tapia, Llonch, Pavlidis; Isak.

Ajax: Onana; Kristensen, De Ligt, Blind, Tagliafico; De Jong (79. Schöne), Mazraoui, Van de Beek; Ziyech (58. Neres), Huntelaar, Tadić (73. Labyad).