Entertainment

Matthijs de Ligt niemal ze łzami w oczach zawitał na pomeczowy wywiad! Kapitan Ajaksu poprowadził kolegów do wielkiego triumfu.

Ajax napisał w Turynie kolejną historię! Po 22 latach, Joden zameldowali się w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów.

“Znowu to zrobiliśmy. Niewiarygodne.” – powiedział krótko De Ligt.

“Jeśli jednak spojrzeć na cały mecz, na to jak wiele sytuacji mieliśmy, jak wiele stworzyliśmy, szkoda, że nie potrafiliśmy ich skończyć. Koniec końców udało się.”

Pokonanie Juve jest dla Ajaksu znacznie większym osiągnięciem niż rozbicie Realu, który bądź co bądź znajdował się w kryzysie.

“Wiedzieliśmy jednak, że możemy to zrobić i Juve wiedziało, że nas na to stać. Widzieli to już w pierwszym meczu, a dzisiaj znowu pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo silną drużyną, która może sprawić problemy każdemu, nawet Juve.”

“Na początku mieliśmy spore problemy, ale na spisywaliśmy się coraz lepiej. Wiedzieliśmy, że będzie trudno. Było też głośno, ale cała atmosfera była piękna.”

Dla kapitana Joden wczorajszy gol, to póki co na pewno największy moment kariery. O De Ligcie zawsze mówi się sporo, ale w końcu defensor jest w świetle wszystkich reflektorów.

“Świetnie. To była doskonała wysoka piłka i pomyślałem, że po prostu na nią pójdę. To szalone, nienormalne i brakuje mi słów. Jesteśmy tak z siebie dumni, kibice są dumni, całe miasto jest dumne! To szalone.”

“Jesteśmy w półfinale. Wyeliminowaliśmy Real i Juventus, dwóch faworytów. Zobaczymy gdzie nas to zaniesie na sam koniec.”

Share

Zostaw komentarz