Entertainment

Daley Blind nie posiada się z radości, po tym jak Ajax awansował do 1/2 finału Ligi Mistrzów.

Doświadczony Holender wrócił do Amsterdamu przed tym sezonem, ale nawet nie śnił o tym, że zdoła awansować kilka miesięcy później do półfinału najbardziej elitarnych rozgrywek na świecie.

“Cóż…na początku się o tym nie myśli. Pierwsza myśl to dostać się do fazy grupowej. Potem patrzy się jednak dalej. Myślę, że patrząc na to jak gramy, zasłużenie jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Wiele mówiło się o Realu, że nie są w formie. O Juventusie tego mówić nie można.”

“To wszystko jest fantastyczne…dojście tak daleko w Europie z klubem, który kocham i w którym dorastałem. Kiedy patrzyłem na kibiców, z których niektórzy stali przed nami ze łzami w oczach…sam jestem kibicem i jestem dumny z tego, że mogę tutaj być.” – dodał Blind.

Defensor raz jeszcze podkreślił, że miejsce Ajaksu w 1/2 Ligi Mistrzów nie jest żadnym przypadkiem.

“Wszyscy mówili z góry: Juventus to będzie trudna przeprawa. Myślę, że jednak na to zasłużyliśmy tymi dwoma spotkaniami. Fanastycznie jest być częścią tej drużyny. Dopiero uświadamiamy sobie, że jesteśmy w półfinale. Jako drużyna spisaliśmy się jednak świetnie. Broniliśmy i atakowaliśmy razem.”

“Nie dbam o to z kim teraz zagramy. Z jednej strony fajnie byłoby spotkać się z tymi chłopakami (z Tottenhamu), ale City to kolejny piękny mecz na rozkładzie.”

Share

Zostaw komentarz