Promowane

Erik ten Hag i Andre Onana odbyli konferencje prasową przed jutrzejszym meczem Ligi Mistrzów z Juventusem.

Pierwszym pytaniem, jakie otrzymał Ten Hag było to, o stan zdrowia Frenkiego de Jonga.

“To zdarzyło się w sobotę, a więc musimy czekać. Z godziny na godzinę…z dnia na dzień. Zobaczymy, czy będzie w stanie zacząć od początku i jeszcze to sprawdzimy. Jeśli podejmiemy ryzyko, musi to być rozsądna decyzja. Jeśli ryzyko będzie zbyt duże, nie podejmiemy go. Nie jestem w stanie wejść w jego ciało, ale on sam jest pozytywnie nastawiony.” – powiedział Erik.

Ewentualny brak De Jonga to nie jedyny problem bossa. Zawieszony na jutro jest również Nicolas Tagliafico.

“Mamy wiele opcji, takich jak Noussair Mazraoui, Daley Blind czy Daley Sinkgraven. Zobaczymy. Jeden człowiek przy Cristiano Ronaldo? Na pewno się na to nie zdecydujemy.”

“Allegri potrafi przygotować drużynę do meczu. Zapewne zagrają inaczej, po tym jak całkowicie przejęliśmy kontrolę w zeszłym tygodniu. Remis był wynikiem naszego braku skuteczności w końcowej fazie. Musimy być dobrze przygotowani i brać pod uwagę zupełnie inną grę Juventusu. Jednocześnie musimy implementować nasz plan jeszcze lepiej niż przed tygodniem. Ten Juventus jest jednak jeszcze lepszą drużyną niż Real. To dojrzała ekipa, z czym dobrze poradziliśmy sobie przed tygodniem i będziemy musieli zrobić to samo jutro.”

Czy w związku z dobrą postawą i klasą Juve, Ajax jest w stanie powalczyć o 1/2 Finału?

“Na początku sezonu nikt nie oczekiwał, że będziemy w 1/4 Ligi Mistrzów. Drużyna rozwinęła się jednak tak bardzo, że jesteśmy w stanie rywalizować z gigantami. Wierzymy w siebie i w dobry wynik. Z takim nastawieniem podejmiemy jutro Juve.”

“Poczyniliśmy progres mentalny, piłkarski i w dyscyplinie. Myślę, że pokazaliśmy w jakiej formie jesteśmy i musimy to utrzymać.”

Również Andre Onana ma głęboką wiarę w to, że Ajax pokona mistrza Włoch.

“Mam wiele wiary w siebie i drużynę. Jeśli spojrzeć na to jak gramy, myślę, że jesteśmy mocniejsi niż dwa lata temu i pokazujemy to z meczu na mecz. To bardzo dobry sezon, ale wciąż musimy grać o wiele.”

“Ja sam jestem z siebie zadowolony. Wiele się uczę, mimo, że czasem popełniam błędy.” – dodał Kameruńczyk.

Menadżer odniósł się również obecności Nicolasa Tagliafico w selekcji. Argentyńczyk nie będzie mógł zagrać, ale mimo tego poleciał z drużyną do Włoch.

“On sam bardzo tego chciał. To mówi wiele o dynamice grupy i jej spójności. On potrafi zmotywować drużynę i z pewnością popchnie ją do przodu. On jest dla nas bardzo ważny zarówno na boisku jak i poza nim. To jasne.”

Share

Jeden komentarz

  1. kilof

    Kolejny najważniejszy mecz sezonu, i tak już do końca. Panowie 2-2 i gramy dalej 🙂

Zostaw komentarz