Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag może być zadowolony z gry swoich zawodników we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem.

Ajax rozegrał kolejne wyborne spotkanie na poziomie europejskim i nie dał się pokonać kolejnemu gigantowi. Stracony głupio gol to jedyny element, którego można żałować.

“Widzieliśmy, że jeśli popełnimy chociaż jeden mały błąd, oni będą zabójczy. Trzeba stać zawodnik przy zawodniku. Oni jednak przesunęli grę super szybko, przerzucili ciężar gry i strzelili.”

“Generalnie możemy być jednak zadowoleni z naszej gry. Byliśmy bardzo dobrzy przy piłce i mocni w pressingu. Jeśli będziemy w stanie to powtórzyć, mamy szansę w Turynie. Jeśli będziemy stali i konsekwentni w naszych założeniach i wciąż dobrze grali piłką, w końcu pojawią się okazje. Dzisiaj byliśmy doskonali w wielu fazach tego meczu i Juventus miał problem z nakładaniem pressingu. Graliśmy z myślą o szukaniu okazji i strzałów czy to Hakima czy donnego.”

Ten Hag pochwalił również Jurgen Ekkelenkampa, którego wprowadzenie na murawę było wczoraj niemałym zaskoczeniem.

“Szukalismy pomocnika, który potrafi zagrać przy rywali i może zrobić coś z przodu. Przewinienie na Ronaldo? Widziałem to kątem oka. Dobre taktyczne zachowanie.”

Jak duże szanse Ajax będzie miał w rewanżu?

“Jeśli kończysz mecz wynikiem 1:1 u siebie, nie jest to wynik, którego się oczekuje, ale tak już jest. W ostatnim meczu z Realem przegraliśmy, więc i teraz mamy sporo pracy do zrobienia.”

Share

Zostaw komentarz