Entertainment, Wywiady

Szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów widzi również Frenkie de Jong. Pomocnik Ajaksu szanuje remis 1:1 z Juventusem i spodziewa się w Turynie zdecydowanie trudniejszego meczu.

“Staraliśmy się atakować, tak jak zwykle, ale oni też mieli ofensywne zapędy. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Remis 1:1 nie jest naszym wymarzonym wynikiem, ale to nie jest zły rezultat” – powiedział De Jong w rozmowie z NOS Sport.

“Juventus czekał na nas i próbował przejąć piłkę w środku pola, po czym błyskawicznie przechodził do ataku. Wszyscy wiedzieliśmy, że musimy być cierpliwi. Jeżeli pojawia się okazja, podania muszą być szybsze i precyzyjne, wtedy jesteśmy groźni i możemy zdobyć bramkę. W rewanżu musimy zagrać podobnie. Z taką samą agresją i odwagą. Przeszliśmy już bardzo długą drogę, począwszy od eliminacji, chcemy to kontynuować” – dodał reprezentant Holandii.

Choć wczorajszy mecz był świetny w wykonaniu podopiecznych Erika ten Haga, De Jong uważa, że można było zaprezentować się jeszcze lepiej.

“Tak, mogliśmy zrobić więcej. Graliśmy dobrze, prowadziliśmy grę, mieliśmy przewagę. Rywale też mają swoją jakość i potrafili szybko przejść do ataku i stworzyć swoje okazje. Nie wygraliśmy, bo nie zrobiliśmy wystarczająco dużo w ofensywie. Być może kilkukrotnie podejmowaliśmy błędne decyzje. Na pewno widzimy elementy do poprawy i jeżeli wyciągniemy wnioski przed rewanżem, z pewnością będziemy groźni i powalczymy o awans w Turynie” – powiedział pomocnik Ajaksu.

Share

Zostaw komentarz