Entertainment

Erik ten Hag w rozmowie z FOX Sports nieco odpłynął, twierdząc, że Ajax kontrolował mecz w Alkmaar.

Zdaniem menadżera, do momentu zejścia Hakima Ziyecha, Joden kontrolowali przebieg meczu i mogli powalczyć o dobry wynik.

“Zaczęliśmy ten necz dobrze i mieliśmy go pod kontrolą. Coś złamało się jednak po zejściu Hakima. Nasz rytm został przerwany i AZ wyszło z tego obronną ręką. Po przerwie mieliśmy dobrą szansę na gola.”

“To co powiedziałem w przerwie to, że musimy grać solidniej i być bardziej stanowczy w naszych poczynaniach. Tworzyliśmy półprzestrzenie, a w momencie straty piłki otwieraliśmy im szansę na kontry, co jest ich siłą.” – dodał Ten Hag, podkreślając jak wiele okazji miało dzisiaj AZ.

“To konsekwencja tego, że szybko traciliśmy piłkę. Nie potrafiliśmy też sami tworzyć okazji, szczególnie w pierwszej połowie. Mieliśmy tylko szansę Donnego van de Beeka. Wiedzieliśmy, że będzie nam trudno, jeśli dalej będziemy tracić piłkę tak wysoko i otworzymy im okazje.”

Po porażce w Alkmaar, Ajax ma już pięć punktów straty do PSV…ponownie.

“Bardzo irytujące. Doszliśmy ich już tak blisko, a teraz ponownie trzeba ruszyć do przodu. Wiemy, że stać nas na więcej i walka nie dobiegła jeszcze końca. To boli, ale musimy sobie z tym poradzić i gonić dalej.”

Share

Zostaw komentarz