Entertainment, Wywiady

Matthijs de Ligt jest głęboko rozczarowany dzisiejszą porażką z AZ Alkmaar.

Po bardzo słabym meczu, Joden zasłużenie przegrali dzisiaj w Alkmaar, co może mieć fatalne skutki w kwestii mistrzostwa kraju.

“Nie byliśmy dzisiaj sobą, szczególnie w pierwszej połowie ale i w drugiej. AZ grało dobrze i pozwoliliśmy się zdominować. Dzisiaj nic nie było wystarczająco dobre. Oczywiście trzeba komplementować AZ, ale to my na to pozwoliliśmy. Brakowało nam dzisiaj ostrości jaką miało AZ. Przegrywaliśmy pojedynki, drugie piłki całkowicie były dla AZ.”

“Normalnie opieramy się na podaniach, potrafimy rozgrywać piłkę tak, że przeciwnik jej nie dotyka. W pierwszej połowie mieliśmy natomiast tak wiele niechlujnych błędów, że nie da się wejść w grę.” – dodał kapitan.

Jak porażka wpłynie na losy mistrzostwa kraju?

“Jeśli chcesz być mistrzem nie można mieć takich dni. Dzisiaj mieliśmy zły dzień i niestety to nie jest dopuszczalne. Różnica to pięć punktów, do czego nie chcieliśmy dopuścić. Wiedzieliśmy, że PSV wygrało i chcieliśmy utrzymać na nich presję.”

“Ostatecznie chodzi o to, aby wygrywać tytuły i tego typu mecze są dla nich kluczowe. Mamy przed sobą osiem finałów i musimy zagrać jak najlepiej przeciwko PSV, aby wyścig dalej był ekscytujący.”

Share

Zostaw komentarz