Entertainment, Wywiady

Dyrektor generalny Ajaksu, Edwin van der Sar uważa, że pojedynek z Juventusem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów będzie dla Ajaksu trudnym i jednocześnie pięknym wyzwaniem.

“Fantastyczne losowanie. Juventus to klub, w którym występowałem w przeszłości, ale również klub, który przywołuje negatywne wspomnienia z finału Ligi Mistrzów z 1996 roku. Porażki są bolesne, zwłaszcza te w finale. Nie uważam jednak, że to będzie dodatkowa motywacja dla naszych zawodników. Oni awansowali do ćwierćfinału i są bardzo ambitni, nie potrzebują wysłuchiwać opowiadań z przeszłości” – powiedział Van der Sar w rozmowie z Veronica Inside.

Holender pochwalił zespół z Turynu za grę w rewanżowym spotkaniu z Atletico Madryt. Włosi musieli odrobić straty z pierwszego spotkania (0:2) i zagrali świetny mecz, rozbijając przeciwnika aż 3:0.

“To bardzo dobrze zorganizowana drużyna. Cristiano Ronaldo jest niesamowity, ale oni posiadają innych świetnych piłkarzy. W formacji defensywnej oni czują się jak w domu. Juventus już od wielu lat regularnie zdobywa mistrzostwo Włoch i dociera daleko w Lidze Mistrzów. Są faworytami, choć duże znaczenie może mieć również dyspozycja w danym dniu” – przyznał Van der Sar.

Share