Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag podobnie jak Edwin van der Sar uważa, że pojedynek z Juventusem będzie dla Ajaksu dużym wyzwaniem. Prawdopodobnie największym wyzwaniem w tym sezonie.

“Wielki mecz i duże wyzwanie dla nas. Nie uważam, że jesteśmy bez szans, ponieważ w piłce nożnej zawsze są jakieś szanse dla każdego. To jasne, że Juventus jest faworytem. Jeżeli podejdziemy do tego starcia niekonwencjonalnie, ale realistycznie, z pewnością stworzymy jakieś okazje” – powiedział trener Ajaksu w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

“Szukanie swoich szans będzie w tym dwumeczu największym wyzwaniem. Juventus to oczywiście doskonała drużyna, mająca mnóstwo świetnych piłkarzy, nie tylko Cristiano Ronaldo. W innych formacjach fantastyczni są chociażby Chiellini, Bonucci, Matuidi czy Mandzukic. Dobrze wiemy jednak, że to właśnie Ronaldo został sprowadzony, by Juventus pozbył się frustracji z powodu braku zdobycia Ligi Mistrzów. Te rozgrywki są dla nich najważniejsze w tym sezonie. Teraz to od nas zależy, czy uda nam się ich powstrzymać” – dodał Ten Hag.

W miniony wtorek opiekun Ajaksu oglądał spotkanie Juventusu z Atletico Madryt, które zakończyło się zwycięstwem mistrzów Włoch 3:0.

“To był piękny mecz. Całe otoczenie, piękny stadion i drużyna, która ruszyła do przodu, by ostatecznie odrobić straty z pierwszego meczu. To niewątpliwie zasługuje na uznanie. To będzie dla nas cenne doświadczenie, ale z każdym przeciwnikiem można stworzyć sobie sytuacje, zwłaszcza jeśli zagrasz odważnie i bez hamulców. Musimy stworzyć odpowiedni plan gry. Musimy podejść do tego realistycznie i dostosować się do europejskiej piłki. Myślę, że w ostatnich miesiącach poczyniliśmy duże postępy. Przed nami największe dotychczasowe wyzwanie” – powiedział Ten Hag.

Share