Entertainment

Zdaniem coraz większej ilości źródeł, Matthijs de Ligt latem tego roku przeniesie się do FC Barcelony.

Po ostatnim sukcesie Ajaksu w Lidze Mistrzów, ponownie wzrosła liczba plotek dotycząca graczy Joden, w tym Matthijsa de Ligta.

Ten fakt nie może dziwić, bo kapitan budził zainteresowanie wielu klubów już zeszłego roku oraz w trakcie przerwy zimowej. Wówczas jednak, De Ligt zdecydował o pozostaniu w Amsterdamie.

Teraz media są jednak przekonane, że defensor wybrał FC Barcelonę i właśnie tam przeniesie się latem. Katalońskie radio uważa, że Hiszpanie przeleją na konto Ajaksu kwotę 70 milionów euro, co jest sumą znacznie niższą niż ta, którą Barca zapłaciła niedawno za Frenkiego de Jonga.

Plotki o odejściu potwierdza również osoba, która posiadała bardzo dobre informacje na temat transferu De Jonga. Zdaniem dziennikarza, zarówno rodzina piłkarza, jego bliscy jak i oba zainteresowane kluby wiedzą już, że De Ligt przejście do Katalonii.

Dzisiaj El Mundo Deportivo doniosło jednak, że Paris Saint Germain dalej ma nadzieje na przekonanie Matthijsa. Paryżanie swoje szanse upatrują w Mino Raioli, który doprowadził już do niejednego niespodziewanego transferu.

Share