Entertainment, Mecze, Młodzież

Ponownie rozczarowała drużyna Ajaksu U19. Młodzi Amsterdamczycy rozegrali słabe spotkanie w 1/8 finału UEFA Youth League z Lyonem. Po 90 minutach bardzo szczęśliwie utrzymał się remis 2:2, ale rywale skuteczniejsi byli w rzutach karnych.

Pojedynek we Francji rozpoczął się znakomicie dla Ajaksu. W siódmej minucie dobrze uruchomiony na skrzydle został Nunnely. Holender mając sporo miejsca dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany był Brobbey i prostym strzałem pokonał bramkarza. Niestety piłkarze Heitingi nie poszli za ciosem i coraz większą przewagę zyskiwali przeciwnicy.

W 19. minucie padła bramka wyrównująca. Prawą stroną uciekł Soumare, zrobiło się zamieszanie w polu karnym, pierwsze uderzenie zdołał odbić El Maach, jednak dobitka z metra musiała już być skuteczna. Pintor na liście strzelców i mieliśmy 1:1.  Olympique Lyon prezentował się znacznie lepiej w kolejnych minutach. Ajax zbyt łatwo tracił futbolówkę i jeszcze łatwiej pozwalał na kontry i inne ofensywne zapędy rywali. W szeregach Lyonu dwukrotnie groźnie strzelał Cherki. Do przerwy 1:1, co z przebiegu gry mogło być rozczarowujące dla ekipy z Lyonu.

Druga część spotkania zaczęła się od niezłej akcji Desta z Kuhnem, zakończonej niecelnym uderzeniem tego pierwszego. To była niestety tylko jedna z nielicznych akcji w wykonaniu Joden, która była godna uwagi. Ponownie przewagę osiągnęli gospodarze. W 51. minucie stuprocentową okazję zmarnował Pintor. Dobrze między słupkami spisywał się El Maach, ale popełnił duży błąd kilka minut później. Doszło bowiem do nieco kuriozalnej sytuacji. Piłkę w środku pola stracił Llansana, a zawodnik Lyonu zdecydował się na strzał prawie z własnej połowy. Wysunięty El Maach nie miał już nic do powiedzenia i Francuzi wyszli na zasłużone prowadzenie.

W kolejnych minutach Lyon nieustannie atakował i stwarzał niezłe okazje. Gdyby nie czujność El Maacha rywalizacja szybko mogłaby się zakończyć trzecim golem dla gospodarzy. Tak się jednak nie stało i Ajax nie grając dziś dobrego spotkania do samego końca mógł mieć jeszcze cień nadziei. W końcówce z boiska wyleciał Van Gelderen, wprowadzony wcześniej z ławki. Holender sfaulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. Ajax grający w dziesiątkę niespodziewanie doprowadził do wyrównania. Akcja dość przypadkowa. Wybicie piłki, przedłużenie Nunnely’ego i sam na sam z golkiperem wyszedł Brobbey, który w takich sytuacjach się nie myli. 2-2 i rzuty karne! W konkursie jedenastek Ajax był bardzo bliski zwycięstwa. Decydującego karnego zmarnował niestety Nunnely i nie dał swojemu zespołowi awansu. Lyon po wcześniejszych pudłach był później skuteczniejszy i ostatecznie wygrał 6:5. Ajax nie zasłużył na awans i żegna się z rozgrywkami.

Olympique Lyon U19 2:2; karne 6:5 Ajax Amsterdam U19

19. Pintor, 55. Rafia – 7. Brobbey, 90+1. Brobbey

Lyon: Barcola, Soumare, Kalulu, Bard, Ndicka, Caqueret, Thomas, Cherki (76. Da Silva), Rafia (69. Ehling), Pintor, Griffiths (75. Oualembo).

Ajax: El Maach; Dest, J. Timber, Botman, Salah-Eddine; Ter Heide (84. Taylor), Llansana (62. Van Gelderen), Jensen (70. Hoogewerf); Kühn (62. Unuvar), Brobbey, Nunnely.