Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag jest bardzo zadowolony z tego, że Noussair Mazraoui i Klaas-Jan Huntelaar przedłużyli swoje umowy z klubem.

Tuż po meczu z Fortuną Sittard, Ajax ogłosił przedłużenie umów z młodym Marokańczykiem i doświadczonym, byłym reprezentantem Oranje.

“To świetna wiadomość dla obu stron. Nous poczuł nieco dorosłej piłki w poprzednim sezonie, a w tym przebił się na dobre. Pokazał dużą wytrwałość i chęci, które łączy z technicznymi umiejętnościami. Potrafi grać też na wielu pozycjach. Obecnie spełnia się na prawej stronie, ale często w naszej grze pracuje jako boczny pomocnik. Przed nim naprawdę fajna kariera. Myślę, że może wnieść swój duży wkład w wyniki i sukcesy Ajaksu.”

“Klaas jest bardzo ważny w szatni. To modelowy przykład profesjonalisty, który dba o siebie i nigdy nie chce opuszczać treningu. Na zajęciach zawsze daje z siebie wszystko i chce wygrywać każdy mecz. Ma niesamowitą motywację i chęci. On za wszelką cenę chce grać i wie, że jeśli jest w formie to będzie miało miejsce. Mimo tego, że doświadczył już wszystkiego w największych klubach Europy i reprezentacji, dalej zależy mu na tym, aby udowadniać coś w każdym meczu. To przykład dla wszystkich graczy.” – dodał menadżer.

Ten Hag wyraził również swoje ogromne słowa pochwały dla Davida Neresa. Brazylijczyk jeszcze niedawno przesiadywał głównie na ławce, ale obecnie wskoczył do składu, co zaowocowało nawet powołaniem do kadry.

“Oczywiście, że jest z tego dumny, tak jak my jesteśmy dumni z niego. Brazylia ma tak wielu dobrych zawodników, więc powołanie jest czymś naprawdę wyjątkowym.”

“Sezon temu David był najlepszym strzelcem Ajaksu. W tym nie grał zawsze na swojej ulubionej prawej stronie, ale dzięki temu rozwinął się na innych pozycjach. Nie jest już przyczepiony do jednej i myślę, że to też dobre dla jego rozwoju. Jego wkład na innych miejscach może być równie duży. Moim zdaniem swoje najlepsze mecze rozgrywał na lewej stronie.” – powiedział Erik.

Share