Entertainment, Transfery

18-letni obrońca SC Heerenveen, Kik Pierie coraz bardziej poważnie jest łączony z możliwym transferem do Ajaksu. Utalentowanym defensorem podobno oczarowany jest Marc Overmars.

Wiele wskazuje na to, że Ajax będzie mógł skorzystać z bardzo atrakcyjnej okazji na holenderskim rynku transferowym. Kik Pierie jako 18-latek ma już na swoim koncie ponad 50 występów na poziomie Eredivisie. Jego kontrakt wygasa latem 2020 roku, w związku z czym już po zakończeniu tego sezonu będzie musiał zdecydować o swojej przyszłości. Już kilka tygodni temu sam piłkarz przyznał, że może przedłużyć umowę z Heerenveen, ale odejście do innego klubu także jest poważną opcją.

Voetbal International sugeruje, że rozmowy klubu z Fryzji z 18-latkiem raczej nie zmierzają do przedłużenia współpracy i Ajax będzie mógł wykupić defensora za stosunkowo niską kwotę. Ponadto klub z Amsterdamu może zaoferować w rozliczeniu Dennisa Johnsena, który aktualnie przebywa w Heerenveen na wypożyczeniu.

Kik Pierie jest lewonożny i może występować na pozycji środkowego oraz lewego obrońcy, choć sam preferuje grę w centrum defensywy.

Share