Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag wyraził swoje zadowolenie po zwycięstwie 4:0 z Fortuną Sittard, jednak jego zdaniem nie był to perfekcyjny mecz w wykonaniu jego zawodników.

“Jestem usatysfakcjonowany z końcowego wyniku. Zachowane czyste konto, zdobyte cztery bramki, choć powinniśmy strzelić dziś co najmniej sześć. Graliśmy nieźle, ale momentami byliśmy trochę niechlujni. Nasze akcje kończone były zbyt lekkomyślnie. Również w defensywie. Chwilami jako zespół wyglądaliśmy zbyt leniwie. Tego tolerować nie można. Poprzeczka zawsze musi być zawieszona wysoko. Były sytuacje, w których nie byliśmy zdyscyplinowany i z tego pojawiały się szanse dla przeciwników” – powiedział opiekun Ajaksu w rozmowie z FOX Sports.

W przerwie spotkania zmieniony został Frenkie de Jong, a szkoleniowiec potwierdził, że zmiana została przeprowadzona ze względu na problemy zdrowotne pomocnika.

“Dokonaliśmy tej zmiany w ramach środków ostrożności. Frenkie wskazywał pewne problemy fizyczne. Po meczu w Madrycie z takim problemem borykało się kilku innych graczy. Ziyech w końcówce meczu także zmagał się z drobnym urazem, ale nie należy traktować tego zbyt poważnie. Myślę, że jego występ w kolejnym spotkaniu nie jest zagrożony” – wyjaśnił Ten Hag.

Share

Zostaw komentarz