Entertainment, Kadra

Klaas-Jan Huntelaar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Doświadczony napastnik przedłużył wygasającą umowę z Ajaksem i zostaje w klubie do 30 czerwca 2020 roku!

Huntelaar urodził się 12 sierpnia 1983 roku w miejscowości Voor-Drempt. Holender występował w Ajaksie w latach 2006-08, by następnie powrócić do Amsterdamu od początku sezonu 2016/17.

Hunter zaliczył oficjalny debiut w pierwszej drużynie Ajaksu 15 stycznia 2006 roku w spotkaniu z NEC Nijmegen (1-1). Od tamtej pory ma na koncie 201 występów, w których zdobył aż 133 bramki. Holender zdobył z Ajaksem KNVB Beker oraz Johan Cruijff Schaal.

“Klaas-Jan jest dla nas bardzo ważny. On dużo dodaje do naszej selekcji, posiadając ogromne doświadczenie i mentalność zwycięzcy. On wciąż zachowuje stuprocentowy profesjonalizm. Patrząc na zdobyte bramki i jego występy, Huntelaar wnosi do zespołu również jakość piłkarską. Jestem pewien, że on utrzyma tą jakość w następnych miesiącach i kolejnym sezonie, dlatego cieszę się, że doszliśmy do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy” – powiedział Marc Overmars.

Share

Jeden komentarz

  1. Crayzie

    Szkoda tylko, że mimo słabej formy faworyzowany będzie młodszy Dolberg, w niektórych meczach KJH na pewno nie zagrałby słabiej od Duńczyka.

Zostaw komentarz