Mecze, Promowane

Kolejny wielki mecz Ajaksu w Lidze Mistrzów! Real Madryt został zdominowany w Amsterdamie, jednak dzięki skuteczności i doświadczeniu wraca do Hiszpanii ze zwycięstwem.

Piłkarze Erika ten Haga przystępowali do rywalizacji z Królewskimi w trakcie poważnego kryzysu, jednak już od pierwszych chwil widać było ogromne zaangażowanie i motywację. Real szybko został zepchnięty, zdominowany i pozbawiony argumentów. Pierwszą niezłą okazję miał Mazraoui, ale oddał znacznie niecelny strzał. Na odpowiedź przyjezdnych musieliśmy poczekać pięć minut. Skrzydłem ruszył Vinicius, ale jego dobre uderzenie wybronił Onana. Amsterdamczycy nieustannie naciskali na przeciwników i dzięki tam agresywnej grze udawało się często odbierać futbolówkę na ich połowie.

W 26. minucie Joden byli blisko trafienia, ale strzał Tadicia wylądował zaledwie na słupku. Około 10 minut później stuprocentową okazję zmarnował Hakim Ziyech. Marokańczyk przegrał sytuację sam na sam z Courtoisem. Minutę później amsterdamska ArenA uniosła się z radości kibiców. Po rzucie rożnym niegroźny strzał oddał De Ligt, błąd popełnił bramkarz Realu, co wykorzystał Tagliafico, który głową skierował piłkę do bramki. Niestety arbiter po analizie systemu VAR zdecydował się odgwizdać spalonego, na którym był Tadić i zdaniem sędziego utrudniał on interwencję bramkarzowi. Do przerwy 0:0.

Ajax na drugą połowę wyszedł poddenerwowany, ale wciąż zmotywowany i chętny do walki. Pomimo tego pierwszą dobrą okazję mieli przyjezdni. Groźne uderzenie Benzemy po podaniu Carvajala obronił Onana. Amsterdamczycy odpowiedzieli niezłą sytuacją Neresa, ale i w tym przypadku czujność zachował golkiper. W 60. minucie Real otworzył wynik meczu. Lewą stroną Mazraouiemu uciekł Vinicius. Brazylijczyk zbiegł do środka i dobrze podał do niepilnowanego Benzemy. Francuz pewnym uderzeniem pokonał Onanę. Ajax był w lekkim szoku i przez kolejne kilka minut gra znacznie się uspokoiła. Na około 20 minut gry Ten Hag wprowadził Dolberga za Schone.

Gospodarze zdołali się jeszcze przebudzić i ponownie zaatakować. To szybko przyniosło efekty. Udało się przejął piłkę na połowie przeciwnika i przeprowadzić szybki atak. Przed bramkę świetnie podał Neres, a całą akcję celnym strzałem wykończył Hakim Ziyech i tym razem sędziowie nie doszukali się żadnego przewinienia. 1-1 na Arenie. Bramka dla Ajaksu jeszcze bardziej otworzyła ten mecz i pobudziła drużynę z Madrytu. Aktywny był wprowadzony z ławki Vazquez. Królewscy jeszcze przed końcem spotkania zdołali zadać decydujący cios. Strata w środku, piłkę na prawej stronie otrzymał Carvajal, który świetnie dośrodkował, a obok bezradnego Onany futbolówkę w bramce umieścił Asensio. Czy w trakcie tej akcji w środku pola faulowany był De Jong? Widocznie w tym przypadku sędziowie nie zdecydowali się być aż tak bardzo dokładni. Joden mogli w doliczonym czasie doprowadzić do wyrównania, ale w doskonałej sytuacji poślizgnął się Dolberg.

Ajax Amsterdam 1:2 Real Madryt

75. Ziyech – 60. Benzema, 87. Asensio

Ajax: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; De Jong, Schöne (73. Dolberg), Van de Beek; Ziyech, Tadić, Neres.

Real: Courtois; Carvajal, Nacho, Ramos, Reguilón; Modrić, Casemiro, Kroos; Bale (61. Lucas Vazquez), Benzema (73. Asensio), Vinícius (81. Mariano).