Entertainment, Wywiady

Daley Blind wierzy w dobry wynik swojej drużyny przeciwko Realowi Madryt. Defensor spotka się z “Królewskimi” nie po raz pierwszy w swojej karierze.

“To były fantastyczne widowiska, ale nie udało nam się wtedy osiągnąć dobrych rezultatów. Ciężko wskazać konkretne elementy, które są kluczowe, ale niewątpliwie z tego typu pojedynków zbiera się więcej doświadczenia niż z Eredivisie. To naprawdę bardzo ważne dla rozwoju piłkarza, by móc grać w Champions League regularnie w każdym sezonie” – powiedział Blind dla Ajax TV.

“Zaprezentowaliśmy swoje możliwości już w fazie grupowej i musimy to powtórzyć. Udowodniliśmy, że potrafimy rywalizować z topowymi zespołami w Europie. Zmagamy się teraz z kryzysem, ale dla nas jasne jest, że musimy kontynuować ciężką pracę i radość musi powrócić do selekcji. Jest to oczywiście trudne w obecnej sytuacji. Dobra gra całego zespołu może być lekarstwem. Musimy tworzyć jedność i wrócić do formy, począwszy właśnie od środy.”

“Ciężko ocenić szanse na awans, Real Madryt na pewno jest faworytem. Nie ma znaczenia, że wcześniej prezentowali się słabiej. Zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że wrócili do formy. Oni zdobyli cztery razy Ligę Mistrzów w ostatnich pięciu edycjach, to oczywiste, że rywalizacja z nimi będzie trudna. Musimy spróbować wykorzystać swoje szanse. Uważam, że jesteśmy w stanie utrudnić zadanie przeciwnikom. Mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik i wciąż będziemy w grze przed spotkaniem rewanżowym” – powiedział Blind.

Share

Zostaw komentarz