Entertainment, Wywiady

Matthijs de Ligt po porażce z Heraclesem Almelo nie krył swojego rozczarowania. Kapitan Ajaksu sam nie potrafi wyjaśnić, dlaczego zespół z Amsterdamu prezentuje się tak słabo po przerwie zimowej. Jak sam przyznaje, w Almelo nie wierzył własnym oczom.

“Graliśmy bardzo źle. W pierwszej połowie nasza gra była wręcz skandaliczna. Słaby początek i dużo niedokładności. Rzut karny dla rywali wynikał właśnie z naszej niechlujności. Na szczęście nie padła z tego bramka. To powinna być dla nas pobudka, jednak kilka minut później popełniliśmy kolejny błąd przy budowaniu akcji i tym razem nie mieliśmy szczęścia, piłka znalazła się w bramce” – powiedział De Ligt dla FOX Sports.

Ajax w Almelo wyglądał przeciętnie i nie potrafił przejąć kontroli. Nieustanna walka, pośpiech i niedokładność…

“Heracles był na prowadzeniu, a my nie wiedzieliśmy jak na to odpowiedzieć. Wiedzieliśmy, że na tej sztucznej murawie oni zastosują wysoki pressing, dodatkowo grając w pierwszej połowie z wiatrem. My chcieliśmy po prostu grać piłką lub ewentualnie posyłać długie podania do napastnika. Koniec końców częściej graliśmy długą piłką i nawet to nie wyglądało dobrze. Nie byliśmy w grze. Nie graliśmy dobrze w obronie, pomocy i ataku. Biegaliśmy za piłką” – kontynuuje Holender.

W spotkaniu z Heraclesem piłkarze Ajaksu zaliczyli… 184 straty futbolówki.

“To chyba mówi wszystko. Teraz mamy pięć punktów straty i jeden mecz więcej. W przerwie zimowej mieliśmy tylko dwa punkty straty i straciliśmy to w ciągu miesiąca. To bardzo zła sytuacja. Jak do niej doszło? Gdybym tylko znał odpowiedzieć, od razu moglibyśmy coś z tym zrobić. W przerwie meczu zadawaliśmy sobie kolejne pytania. Gdzie my jesteśmy z naszymi głowami? Gdzie podział się Ajax sprzed przerwy zimowej? Tutaj go nie ma. Jak zamierzamy odnaleźć zmianę w naszej grze? Bardzo trudno jest wskazać, o co tutaj chodzi” – powiedział De Ligt.

“Walka o mistrzostwo może trwać, ale postawiliśmy się w złej pozycji, wiedząc jak dobrym zespołem jest PSV. Wiedzieliśmy, że musimy wygrywać wszystkie mecze i liczyć na małe wpadki PSV, ale sami teraz gramy w taki sposób, że nie mamy prawa rozmawiać o mistrzostwie. Musimy odwrócić naszą sytuację i to jest teraz priorytetem. Mówiliśmy o tym po meczu z Feyenoordem, myśleliśmy, że takim przełamaniem było zwycięstwo nad VVV, ale dziś znowu zagraliśmy źle i szczerze mówiąc nie potrafię tego wyjaśnić. Przed nami wielki mecz w środę, na który wielu czekało. Skupiamy się na tym, by odpowiednio do niego podejść, ponieważ będzie to dla nas trudne wyzwanie” – dodał obrońca Ajaksu.

Share

Jeden komentarz

  1. kamil.szczepaniak1985

    drobne wtrącenie do autora, z czym i gdzie tam była nieustanna walka?

Zostaw komentarz