Entertainment, Wywiady

Frenkie de Jong w kolejnym wywiadzie dla FOX Sports zaznaczył, że wciąż całkowicie skupia się na grze dla Ajaksu i nie myśli o letnim transferze do FC Barcelony.

Pomocnik Ajaksu w tym tygodniu oglądał El Clasico w Pucharze Króla, jednak tylko dla czystej rozrywki, nie zagłębiając się w taktykę. Holender nie chce też być porównywany do Sergio Busquetsa czy Arthura.

“To wielcy piłkarze. Nie przejmuję się obecnie porównaniami, nie myślę też o rywalizacji z nimi. Na to przyjdzie jeszcze czas. Zacznę o tym myśleć, gdy faktycznie będę w Barcelonie, teraz skupiam się na Ajaksie, ponieważ ten klub na to zasługuje. To byłoby niesprawiedliwe i szalone, gdybym już teraz przygotowywał się do gry w innym klubie” – powiedział De Jong.

Producent koszulek Barcelony, Nike sugeruje, by De Jong w nowym klubie występował ze swoim imieniem, a nie nazwiskiem na koszulce.

“Nie wiem, nie mogę w tym momencie powiedzieć więcej na ten temat. Zobaczymy. To też nie jest tak, że chcę grać tylko z numerem 21. Takie są moje preferencje, ale jeżeli otrzymam inny numer, nic się nie stanie i kompletnie nie wpłynie to na moją grę” – wyjaśnił pomocnik.

Drużyna Ajaksu przygotowuje się do wyjazdowej potyczki z Heraclesem Almelo. De Jong przyznaje, że to nie będzie łatwe spotkanie.

“Heracles Almelo to dobrze zorganizowana drużyna, potrafiąca grać piłką. W ich kadrze znajduje się kilku zawodników, którzy są w stanie zaprezentować coś dodatkowego. Nie mamy powodu, by ich zlekceważyć, biorąc również pod uwagę ostatnie wyniki meczów z nimi” – powiedział Holender.

Share

Zostaw komentarz