Entertainment, Transfery

Ajax otrzymuje oferty nie tylko za swoich piłkarzy. RB Lipsk zgłosił się do klubu z Amsterdamu z chęcią pozyskania Alfreda Schreudera, który aktualnie pełni funkcję asystenta Erika ten Haga.

Niemiecki klub za transfer Holendra zaoferował milion euro, jednak natychmiast spotkał się z odmową. Marc Overmars zakomunikował, że Schreuder pozostanie w Ajaksie, z którym wiąże go umowa do 30 czerwca 2020 roku.

Oferta z Lipska nie może budzić zaskoczenia. Zespół ten od kolejnego sezonu będzie prowadził Julian Nagelsmann. Jak doskonale pamiętamy, Schreuder był asystentem Nagelsmanna w Hoffenheim, po czym zdecydował się skorzystać z oferty Ajaksu. Klub z Amsterdamu w grudniu 2017 roku zapłacił około 300 tysięcy euro. Od samego początku głównym pomysłem było, by stery w klubie przejął Erik ten Hag z pomocą właśnie Schreudera.

“W ostatnim czasie regularnie rozmawiałem z Julianem Nagelsmannem i wiem, że jest kontakt pomiędzy klubami. Nadal mam jednak ważny kontrakt i o wszystkim zdecyduje Ajax. Praca u boku Nagelsmanna była bardzo przyjemna, ale bardzo podoba mi się również w Amsterdamie” – powiedział Schreuder.

Stanowisko Ajaksu jest stanowcze i ewentualnie odejście prawej ręki Erika ten Haga praktycznie nie podlega negocjacji.

Share

Zostaw komentarz