Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag pochwalił swoich podopiecznych po okazałym zwycięstwie 6:0 z VVV Venlo. Szkoleniowiec w końcu mógł ucieszyć się z zachowanego czystego konta, co w ostatnim czasie było problemem.

“Mogę być zadowolony. Zachowaliśmy czyste konto, co jest bardzo ważne po ostatnich tygodniach. Traciliśmy zbyt dużo bramek i musimy wciąż nad tym pracować. W sobotę jednak wykonaliśmy swoje zadanie i pokazaliśmy to, co również ostatnio pokazywaliśmy, czyli kreację w ofensywie i zdobywanie bramek” – powiedział Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

Holender pochwalił również Neresa i Huntelaara. Obaj weszli z ławki i dali wyraźny impuls drużynie.

“Rezerwowi mieli wpływ na wygląd ostatnich minut meczu. Cieszę się, że udało się zdobyć kolejne bramki, mieliśmy z tym mały kłopot w pierwszej połowie. Byliśmy trochę niespokojni i nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Musieliśmy utrzymywać piłkę na połowie przeciwnika i szukać wolnych przestrzeni. Ostatecznie musiało przyjść wyraźne przyspieszenie tempa, ale w pierwszej połowie wszystko chcieliśmy zrobić zbyt szybko, nie byliśmy cierpliwi” – stwierdził opiekun Ajaksu.

Nicolas Tagliafico wrócił do gry, ale został zmieniony w drugiej połowie. Była to zmiana zamierzona, a nie wymuszona, gdyż Argentyńczyk potrzebuje jeszcze czasu, by móc na pełnych obrotach grać pełne mecze.

“On mógł grać dalej, ale nie chcieliśmy podejmować ryzyka, patrząc na zbliżające się kolejne mecze. Zmiana Tadicia również nie była wymuszona. Wprowadzaliśmy Neresa i musieliśmy wybrać Tadicia lub Ziyecha. W spotkaniu z Heerenveen zszedł Ziyech więc teraz zrobiliśmy inaczej” – wyjaśnił Ten Hag.

Share

Zostaw komentarz