Entertainment, Mecze, Młodzież

Piłkarze Jong Ajax przeciętnie rozpoczęli nowy rok. W meczu na inaugurację drugiej rundy tylko zremisowali z PSV 2:2.

Spotkanie lepiej zaczęli gracze PSV, którzy już w 7 minucie mieli okazję na gola. Dobre dośrodkowanie zakończyło się uderzeniem głową, ale nieznacznie obok bramki Ajaksu. Amsterdamczycy odpowiedzieli akcją Botmana i Nunnelego, zakończoną tylko rzutem rożnym. Dwie minuty później groźnie uderzał Pereira, ale również obok bramki. Ajax miał przewagę i próbował tworzyć kolejne okazje. W 34 minucie Nunnely uderzył ze skraju pola karnego, ale piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce. Kilka minut później przyszedł jednak wyczekiwany moment i po dośrodkowaniu Desta, piłkę do siatki wpakował Pereira. Radość nie trwała jednak długo, bo goście po rzucie rożnym doprowadzili do wyrównania już w 42 minucie.

W drugą połowę lepiej wszedł Ajax i to szybko dało swój efekt. Najpierw po ostrym dośrodkowaniu Bakboorda Pereira nie zdołał celnie uderzyć, ale już chwilę później się nie pomylił. Johnsen zagrał piłkę w kierunku Kühna, który popisał się perfekcyjnym zagraniem. Danilo Pereira uderzył głową celnie, pewnie pokonując bramkarza. Ponownie jednak odpowiedź PSV przyszła natychmiast. Pierwsza groźniejsza sytuacja w drugiej połowie od razu zakończyła się golem Kuna na 2:2. Podopieczni Reizgera mieli jednak chęci do tego, aby wygrać to spotkanie i nie ustawali w próbach zdobycia gola numer trzy. Szanse na rozstrzygnięcie meczu miał jeszcze w samej końcówce Brobbey, ale to nie był jednak weekend młodego napastnika. 16-latek wczoraj w barwach U19 zmarnował dwie stuprocentowe okazje marnując szanse na wygraną swojej drużyny, a dzisiaj również nie wykazał się celnością w dogodnej sytuacji.

Jong Ajax 2:2 Jong PSV

1:0 Pereira, 1:1 Abels, 2:1 Pereira, 2:2 Kun

Jong Ajax: Van Bladeren; Dest (83′ Solomons), J. Timber, Botman, Bakboord; Ter Heide, Bijleveld, Kühn; Thethani (46′ Johnsen), Pereira, Nunnely (67′ Brobbey).