Entertainment, Mecze, Młodzież

Fatalnie rok zaczęli piłkarze Ajaksu U19. W meczu inauguracyjnym 2019, Joden przegrali z Vittesse Arnhem.

Pierwszy poważniejszy strzał w meczu oddali gracze Vitesse, ale Reiziger nie miał wielkich problemów z interwencją. Ajax odpowiedział z wysokiego C, kiedy sam na sam z bramkarzem stanął Timber. Uderzenie kapitana nie okazało się jednak wystarczająco celne, aby zaskoczyć golkipera. 19 minucie Ajax miał drugą poważną szansę na gola. Timber posłał świetną prostopadłą piłkę do Maddiego, który zagrał wzdłuż bramki. W całą sytuację wmieszali się jeszcze obrońcy, ale futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Unuvara. Uderzenie pomocnika trafiło jednak tylko w stojących na linii bramkowej defensorów. W 24 minucie Kenneth Taylor otrzymał podanie ze środka obrony, totalnie zaspali obrońcy Vitesse, ale pomocnik z okolicy szesnastki nie zdołał uderzyć w światło bramki. Dwie minuty później wyborną piłkę na wychodzącego Meddiego zagrał Timber, ale młody napastnik naciskany przez obrońców i wychodzącego bramkarza kopnął piłkę prosto w niego. Ataki Amsterdamczyków trwały i po trzydziestu minutach gry, formę bramkarza sprawdził Brobbey. Napastnik otrzymał długą piłkę za linię obrony i uderzył mocno z ostrego kąta. Strzał sprawił nieco problemów golkiperowi, który sparował futbolówkę do boku. W 36 minucie wydawało się, że piłka musi już w końcu wpaść do siatki. Joden zagrali bardzo ładną, kombinacyjną akcję zakończoną strzałem Taylora już niemal na pustą bramkę, ale jeszcze po drodze piłka zahaczyła o nogę obrońcy i przeleciała nad poprzeczką.

Druga część meczu rozpoczęła się od uderzenia Unuvara z rzutu wolnego, ale niestety niecelnego. Pomiędzy 55 a 57 minutą Ajax miał jednak dwie doskonałe szanse na gola, niestety ponownie zaprzepaszczone. Najpierw z bliskiej odległości po odegraniu Brobbeya uderzał Taylor, a następnie sam Brobbey stanął oko w oko z bramkarzem. W obu przypadkach Amsterdamczycy nie wykazali się skutecznością. Po godzinie gry kolejnego gola na koncie powinien mieć Brobbey. Najlepszy strzelec drużyn młodzieżowych stanął ponownie oko w oko z bramkarzem, ale tym razem posłał piłkę kilkanaście metrów nad poprzeczką. W 71 minucie po małym zamieszaniu, piłka trafiła przed pole karne. Mocne i dobre uderzenie Unuvara bramkarz przerzucił jednak nad bramką. W 80 minucie Vitesse miało okazję na to, aby strzelić bramkę. Płaskie dośrodkowanie znalazło w polu karnym napastnika, ale uderzenie głową minęło na szczęście lewy słupek bramki. Na pięć minut przed końcem goście wyprowadzili ładną kontrę zakończoną faulem jednego z obrońców. Uderzenie z rzutu wolnego z okolicy 18 metra trafiło tylko w słupek i Reiziger mógł odetchnąć z ulgą. W doliczonym czasie gry goście zadali jednak cios, który zapewnił im trzy punkty. Kolejna kontra zakończona podaniem na prawe skrzydło zakończyła się uderzeniem do bramki Reizigera, który zachował się wyjątkowo źle, nawet nie próbując interweniować przy stosunkowo lekkim uderzeniu.

Ajax Amsterdam U19 0:1 Vittese Arnhem U19

Ajax: Reiziger; Aberkane (73. Sint), Van Gelderen, Musampa, Salah-Eddine; Llansana, Taylor, Q. Timber; Maddy, Brobbey (66. Dostanić), Ünüvar.