Entertainment, Transfery

Chiński klub Guangzhou Evergrande znacznie podwyższył swoją ofertę za Davida Neresa. De Telegraaf informuje, że Ajax otrzymał propozycję transferu skrzydłowego za 43 miliony euro!

To samo źródło informuje, że Ajax jest otwarty na negocjacje i prawdopodobnie ta oferta w pełni zadowala przedstawicieli w Amsterdamie. Warunek jest tylko jeden – do Ajaksu w miejsce Neresa ma przybyć Diego Lainez, 18-letni skrzydłowy Club America.

Temat transferu Laineza nadal nie jest zamknięty. W ostatnich dniach po utalentowanego zawodnika zgłosił się Real Betis, ale De Telegraaf utrzymuje zdanie, że Ajax jest faworytem do pozyskania skrzydłowego i zbliża się do definitywnego porozumienia z jego aktualnym pracodawcą.

Przy okazji De Telegraaf przedstawił małą aktualizację sytuacji dwóch innych zawodników Ajaksu. Max Wöber prawdopodobnie odejdzie do Sevilli, gdyż kluby osiągnęły już wstępne porozumienie. Ponadto Mateo Cassierra został poinformowany, że może zostać sprzedany.

Share

3 komentarze

 1. anch.seba

  To zaczyna się wyprzedaż tylko szkoda że odchodzą rezerwowi. Bo latem jak odejdą podstawowi to ciekawe czym będziemy grać??
  Mam nadzieje że klub ma już znalezionych następców. A jeszcze lepiej jak by do składu weszło paru młodych z jong i dali od razu jakąś jakość!

  • Lesley

   Ciężki temat. Ja sam jestem za tym, żeby nikogo nie sprzedawać. Nie potrzebujemy pieniędzy, a wyprzedaż rezerwowych to bardzo ryzykowna akcja. Jedna kontuzja, jedno zawieszenie i ciekawe kim będziemy grać..Cernym albo Langiem na skrzydle czy też Bakkerem w obronie. Lainez i Magallan są natomiast na ten moment nie wiadomą. Mogą odpalić i okazać się wzmocnieniami, a mogą być porażką i wtedy kadra uszczupli nam się do 11 graczy. Z drugiej strony 43 miliony piechotą nie chodzą…

   • mhekwei

    Piechotą nie chodzą, ale też nic nam nie wygrają – zwłaszcza z takim Realem, u którego po boisku biega jeszcze więcej siana. Popieram, że lepiej byłoby się teraz wstrzymać z tymi sprzedażami. Trzeba mieć co najmniej 2 gości, którzy mogą wejść z ławki i zrobić tę “różnicę”. Po sezonie będzie wielka emigracja i taki Neres mógłby grać śmiało pierwsze skrzypce – jeżeli oczywiście to akurat jest jego ambicją.
    Nie wiem, być może niektórzy zawodnicy/agenci przeczuwają już rychłe odpadnięcie z LM, a w dalszej perspektywie grę jedynie w NL, mniejszą rotację w składzie, więcej ławki, mniejsze zainteresowanie kupców i chcą wykorzystać moment. Oby Overmars miał dobrą rękę do zimowych decyzji i negocjacji.

Zostaw komentarz