Entertainment, Mecze

Piłkarze Jong Ajax udanie zakończyli rok i w ostatnim meczu pokonali Spartę Rotterdam 2:0!

Początek meczu w Amsterdamie należał do Ajaksu, ale nie należał do najbardziej spektakularnych. Pierwszą szansę szybko miał Cerny, ale strzał Czecha minął lewy słupek bramki. Po 10 minutach blisko niesamowitej bramki był Sierhuis, ale jego próba z 30 metrów skończyła tylko na poprzeczce. Po kwadransie goli jednak nie było. Sparta miała piłkę, ale Joden lepsze szanse i to wkrótce przerodziło się w gola. Świetnym strzałem popisał się De Wit, który nie dał szans bramkarzowi na interwencję. Po półgodzinie gry, miejsce Timbera zajął na boisku Ekkelenkamp. Ekipa Reizigera kontynuowała swoje ataki na bramkę i szukała gola numer dwa. Z dystansu uderzał po raz drugi De Wit, a następnie blisko celu był Cerny. Skrzydłowy przegrał jednak pojedynek z bramkarzem. W końcówce do głosu doszli goście i mogli pokusić się o wyrównanie. Najpierw po fatalnej stracie Gravenbercha okazję po dośrodkowaniu miał Veldwijk, a następnie dwoma ładnymi interwencjami popisał się Kotarski, który zatrzymał napastników Sparty.

Od początku drugiej połowy między słupkami zameldował się Van Bladeren, który zmienił Kotarskiego. Druga częśc również rozpoczęła się od ataku Ajaksu. Dobrą akcję skonstruowali Lang i Sierhuis, ale po raz kolejny zablokowany został Cerny. Kwadrans drugich 45 minut zdecydowanie należał do Amsterdamczyków, którzy byli znacznie groźniejsi i mieli więcej z gry. Akcje gości szybko kończyły się fiaskiem, a dobre spotkanie w obronie grał Kemper. W 62 minucie drugą okazję, aby pokusić się o gola miał Veldwijk, ale napastnik zbyt bardzo wyrzucił się do boku i w jego strzale zdecydowanie brakowało precyzji. Po okresie, w którym Sparta przez kilka minut zaczęła dominować, Jong wrócili do dobrej gry, czego efektem była akcja Desta zakończona strzałem Bijlevelda, niestety zbyt słabym aby zaskoczyć bramkarza. Kilka minut później gola Sparcie mógł podarować Van Bladeren, ale młody golkiper do spółki z Botmanem zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Amsterdamczycy kontynuowali swoje ataki na bardzo wysokim tempie i to dało efekt! W końcu do siatki zdołał trafić Cerny. Czech popisał się dobrą akcją, udanym dryblingiem i uderzeniem po krótkim słupku pokonał bramkarza. Goście szybko odpowiedzieli golem, ale ten na szczęście nie został zaliczony. Veldwijk dopadł do odbitej od poprzeczki piłki, ale znajdował się wcześniej na spalonym, co zauważył sędzia. Doświadczony napastnik był jednak bardzo aktywny i kilka minut później znowu był o włos od gola. Uderzenie głową poszybowało jednak nad poprzeczką bramki.

Jong Ajax 2:0 Sparta Rotterdam

1:0 De Wit, 2:0 Cerny

Jong Ajax: Kotarski (Van Bladeren 46’); Dest, J. Timber, Botman, Kemper; De Wit (Matusiwa 76’), Gravenberch, Ekkelenkamp (Bijleveld 32’); Cerny, Sierhuis, Lang.