Entertainment, Kobiety, Mecze

Piłkarki Ajaksu mogą nieco odetchnąć bo po fatalnej serii spotkań, udało im się dwukrotnie pokonać rywalki i podtrzymać teoretyczne szanse na uratowanie tego sezonu.

We wtorkowy wieczór Ajax podejmował na swoim obiekcie drużynę Heerenveen. Pierwsza część meczu upłynęła pod znakiem przewagi Ajaksu, ale tradycyjnie już brakowało bramek. Skuteczność, którą Ajax imponował w poprzednim sezonie gdzieś zniknęła. Na całe szczęście, druga połowa, a szczególnie końcówka meczu, były pod tym względem lepsze. W 70 minucie Joden trafił po raz pierwszy za sprawą Akkerman. Dobry rzut wolny rozegrała Munsterman, a Akkerman na długim słupku dobrze zamknęła to dośrodkowanie. Cztery minuty później było już 2:0. Verhoeve dośrodkowała w szesnastkę, gdzie znalazła się Eshly Bakker i spokojnie umieściła piłkę w bramce. Biorąc pod uwagę kuriozalną sytuację z ostatniego meczu z Alkmaar, zwycięstwo wcale nie byłotakie pewne i oczywiste. Tym razem zawodniczki z Amsterdamu nie zaprzepaściły jednak szany i w samej końcówce dobiły rywalki. Gola na 3:0 zdobył aktywna w tym meczu Munsterman.

Ajax Vrouwen 3:0 Heerenveen Vrouwen

70. Akkerman 1-0, 74. E. Bakker 2-0, 86. Munsterman 1-0

Ajax Vrouwen: Kop; Van der Most, Akkerman, Doorn, Verhoeve; Munsterman, Van Es (56. De Sanders), Van den Bighelaar; Lewerissa (69. Bakker), Jansen, E. Bakker (87. Van de Westeringh)

Wczoraj ekipa Nihoma rozegrała ostatni mecz przed przerwą zimową i w końcu rozegrała takie spotkanie jakiego oczekiwalibyśmy co tydzień.

Od pierwszego gwizdka tego meczu, Joden miały kontrolę na boisku i już po 5 minutach gry prowadziły za sprawą Eshly Bakker. Po 20 minutach gry, Bakker podwyższyła na 0:2, a zaledwie dwie minuty później swoją bramkę dołożyła również Ellen Jansen. Szybki nokaut 0:3 nie zapowiadał trudnego wieczór dla naszych Pań. Obraz gry po przerwie nie zmienił się. Ajax rządził na boisku i w 54 minucie Akkerman zdobyła gola numer cztery, pewnie wykonując jedenastkę. Do końca meczu utrzymywała się przewaga Ajaksu, którą udało się potwierdzić kolejnymi golami Bakker i Jansen.

Eredivisie wróci w piątek 1 lutego. Tabela zostanie podzielona na dwie cześci. Czołowa piątka będzie rywalizować o mistrzostwo, a kolejne drużyny zmierzą się ze sobą w drugiej grupie. Ajax zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej kończąc zmagania na 4 pozycji.

Excelsior/Barendrecht 0:6 Ajax Vrouwen

Ajax Vrouwen: Ubachs; Van der Linden, Akkerman, Doorn (798. Røddick Hansen), Verhoeve; Munsterman, Dijkstra, Van den Bighelaar (75. De Sanders); Lewerissa (65. L. Bakker), Jansen, E. Bakker.