Entertainment, Mecze, Młodzież

Jong Ajax zgarnia trzy punkty po raz drugi z rzędu. Tym razem piłkarze Reizigera pokonali FC Oss 1:0. Wygrana skromna, ale w pełni zasłużona.

Amsterdamczycy uzyskali wyraźną przewagę już od samego początku spotkania. Szczególnie groźny w ofensywie był Kaj Sierhuis, który wrócił do pierwszego składu po dłuższym okresie w roli rezerwowego. Napastnik nie był jednak wystarczająco skuteczny i wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Po kilkunastu kolejnych minutach mecz bardziej się otworzył, znakomitą sytuację mieli przyjezdni, ale Kotarski zachował czujność. Tuż przed przerwą impas strzelecki przełamał w końcu Sierhuis. Rywale mogli odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie, ale ponownie dobrze zachował się golkiper Jong Ajaksu.

Przewaga drużyny z Amsterdamu utrzymywała się także w drugiej części gry. Ponownie zagrożenie stwarzał Sierhuis, ale nie potrafił po raz drugi umieścić piłkę w siatce. FC Oss natomiast nieco odważniej zaczęło szukać swoich szans, ale bardzo dobrze spisywała się defensywa Jong. W końcówce bardzo bliski trafienia na 2:0 był Dani de Wit, ale minimalnie się pomylił. Gospodarze zachowali czujność do samego końca i utrzymali skromne prowadzenie.

Jong Ajax 1:0 FC Oss

41. Sierhuis

Jong Ajax: Kotarski; Dest, Schuurs, Botman, Bakker (86. Kemper); Gravenberch, Eiting, De Wit; Cerny, Sierhuis, Kühn (59. Jensen).