Entertainment, Wywiady

Dusan Tadić nie chce się poddawać w walce o mistrzostwo kraju, mimo wyjątkowo dobrego sezonu PSV.

Ajax gra w tej kampanii naprawdę dobrze, ale zdążył już zaliczyć wpadki. Lider z Eindhoven póki co pozostaje bezbłędny, ale w Amsterdamie dalej wierzą.

“Sezon jest długi i nie było jeszcze drużyny, która wygrała wszystko. Musimy pozostać blisko.” – powiedział Serb.

“Być może porażka z PSV była pod jakimś względem dobra. Analizowaliśmy wiele rzeczy i rozmawialiśmy o tym, co poszło źle. Jesteśmy na dobrej drodze, ale musimy to utrzymać. Teraz wszyscy mamy ten sam pomysł na grę. Mamy wiele dobrych momentów, ale jak mówiłem, nie można wygrywać wszystkiego.” – dodał Dusan.

Zdaniem doświadczonego pomocnika, Ajax stać na osiągnięcie sukcesu, bo kadra jest wyjątkowo mocna.

“Ważne jest, aby w każdej drużynie mieć mix pomiędzy doświadczonymi piłkarzami, a tymi utalentowanymi. Mając tylko jeden typ, trudno o sukces. Lasse, Klaas-Jan, Daley czy ja, jesteśmy tutaj z naszą rutyną, aby pomóc tym młodym. Oni spisują się świetnie, to fajne chłopaki, którzy potrafią słuchać.”

Już jutro będzie miała miejsce być może kluczowa ligowa batalia. O 12:15, Ajax zmierzy się z ADO Den Haag, a o 16:45, lider zagra na De Kuip z Feyenoordem. W poprzednim sezonie miała miejsce taka sama sytuacja, ale wówczas wszystko poszło źle. Ajax zremisował, a PSV wygrało w Rotterdamie.

“To tylko pokazuje, że przede wszystkim trzeba patrzeć na siebie i być skupionym na wygrywaniu. Jeśli PSV straci punkty, a my nie wygramy, to nie będzie miało znaczenia.”

Share

Zostaw komentarz