Entertainment, Kobiety, Mecze

Po wielu udanych meczach Ligi Mistrzów można było mieć nadzieje na to, że Ajax zacznie skutecznie odskakiwać stawce w Eredivisie, ale niestety nic bardziej mylnego.

Forma kobiecej drużyny Ajaksu jest w tym sezonie bardzo słaba. W piątkowy wieczór Joden przegrały z Twente i powoli mogą chyba zapominać o tym, aby nawiązać walkę o mistrzostwo kraju. W tym momencie Ajax plasuje się na fatalnym…piątym miejscu ligowej stawki zawierającej 9 drużyn.

W poprzednich latach starcia Ajaksu z Twente były prawdziwym Topperem i to te mecze decydowały o mistrzostwie kraju. Czasy nieco się jednak zmieniają i przed rozpoczęciem starcia, Ajax był czwarty, a Twente trzecie.

Piłkarki Ajaksu chciały przełamać złą serię, bowiem w poprzedniej kolejce również okazały się słabsze od rywalek. Początek meczu należał do Ajaksu i już w 9 minucie Panie miały szanse na to, aby wyjść na prowadzenie. Niestety potem było już gorzej i to Twente sprawiało wrażenie, iż gra u siebie. Rywalki objęły prowadzenie przed przerwą. Dalekie wybicie piątki przez Kop zostało szybko ponownie skierowane do atakujących Twente, a Joëlle Smits ładnym strzałem głową wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie Ajax był nieco lepszy, ale niestety nie przyniosło to gola. Szanse marnowała Van der Most, a blisko samobójczego trafienia była jedna z zawodniczek z Enschede. Mimo tego, wynik nie uległ zmianie. W końcowej fazie bliska zdobycia gola była Van Es, ale w jej strzale zabrakło siły. W końcu w 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki skierowała Lewerissa. Wynik 1:1 nie widniał na tablicy długo, bo szybka kontra Twente sprawiła, że Smits trafiła do siatki po raz drugi i ustaliła wynik meczu.

Ajax Vrouwen 1:2 FC Twente Vrouwen

Ajax: Kop; Van der Most, Akkerman, Van Es, Verhoeve; Munsterman, Van der Linden (52. Doorn), L. Bakker (52. Van den Bighelaar); Lewerissa, E. Bakker, Jansen