Entertainment, Kobiety, Mecze

Nie idzie w tym sezonie gra na wyjazdach kobiecej drużynie Ajaksu. W piątek Ajax przegrał po raz kolejny.

Po trzech remisach i jednej porażce, Benno Nihom miał nadzieję, że w Zwolle w końcu uda się wygrać. Niestety nic bardziej mylnego.

Po pierwszych minutach, które były co najmniej obiecujące, to gospodynie objęły prowadzenie za sprawą Rebecci Doejaaren. Ajax konstruował niezłe akcje, ale nie potrafił wykorzystać ich za sprawą Ellen Jansen czy Van den Bighelaar. Dość szybko udało się jednak wyrównać, po tym jak świetnym strzałem popisała się Soraya Verhoeve. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się jednak przewaga PEC, które miało więcej klarownych sytuacji. O gola dla Joden mogła pokusić się Vanity Lewerissa, ale zmarnowała dogodną okazję.

Na kolejnego gola nie trzeba było czekać długo i chwilę po przerwie gospodynie znowu prowadziły. Do bramki trafiła była zawodniczka Ajaksu – Babiche Roof. Po drugiej stronie ponownie szansę na wyrównanie miała Verhoeve, ale bramkarka dobrze wybroniła jej strzał. W 82 minucie szanse na dobry wynik zostały zredukowane niemal do zera. Za sprawą Weijkamp, PEC prowadziło już 3:1 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Na skutek porażki, Ajax zajmuje w tabeli fatalne czwarte miejsce i traci do liderującego PSV już siedem oczek. Szansa na obronę mistrzostwa kraju maleje z meczu na mecz.

PEC Zwolle Vrouwen 3:1 Ajax Amsterdam Vrouwen

Ajax Vrouwen: Kop, Van der Most; Dijkstra (76. Akkerman), Van der Linden, Van Es; Schenkel (62. E. Bakker), L. Bakker, Lewerissa, Verhoeve, Jansen, Van den Bighelaar (76. Salmi)