Entertainment, Wywiady

Rasmus Kristensen otrzymał we wczorajszym meczu z Excelsiorem kolejną okazję na pokazanie swoich umiejętności.

Duńczyk zmienił w przerwie Mazraouiego i nie było to jednak spowodowane urazem. Erik ten Hag chciał po prostu dać defensorowi kolejną szansę.

“Nous grał od dłuższego czasu bardzo dobrze, a dzisiaj podobnie jak kilku innych graczy, miał nieco słabsze momenty. Grał ostatnio tak wiele, więc myślę, że to po prostu reakcja organizmu.”

“Nie widzę tej zmiany jako okazji dla mnie, ale każda minuta, którą dostaje to czas na to, aby się pokazać. Gramy w tym sezonie tak wiele spotkań więc ważne jest, aby mieć na ławce gotowych graczy.”

Duńczykowi w dalszym ciągu zarzuca się jednak ogromne braki, szczególnie w grze defensywnej. Z przodu Kristensen jest znacznie lepszy, co pokazał i wczorajszy mecz.

“Pracuję nad tym i to jedyne co mogę zrobić. Poprawa, szczególnie w defensywie jest jednak trudna jeśli grasz mało. Chcę wejść w pewien rytm, chcę uczyć się tego co robi Matthijs. Pracujemy nad tym, ale trening to nie mecz i zajmuje to więcej czasu.”

“Na razie robię to w czym jestem dobry. Atakuję i gram wysoko. Dzisiaj szybko to zadziałało asystą do Donnego.”

Rasmus wyjawił również, że Ajax miał w niedzielę polecenie gry do samego końca, mimo, że wynik był szybko rozstrzygnięty.

“Dokładnie. Tego chce od nas trener w tego typu meczach. Przy 3:0, 4:1 punkty były już nasze. Mogliśmy zdobyć jeszcze więcej bramek, ale kiedy strzelasz siedem, nie ma co narzekać. Dla mnie było to największe zwycięstwo w karierze.”

Share

Zostaw komentarz