Entertainment, Mecze, Młodzież

Udanie rozpoczęła piłkarski weekend ekipa Jong Ajax. Podopieczni Reizigera rozbili w domowym spotkaniu drużynę NEC Nijmegen.

Spotkanie w Amsterdamie rozkręcało się dobrych kilka minut, ale w końcu pierwsi do ataku przeszli gracze Ajaksu. Na bramkę NEC pierwszy uderzył Pereira, który skorzystał z dośrodkowania Desta. Uderzenie w środek bramki nie mogło jednak sprawić problemów bramkarzowi. Kilka chwil później po raz pierwszy poważniej zapachniało golem. Niesamowitym wykopem akcję rozpoczął Kotarski, ale w ataku zbyt biernie zachował się Johnsen. Norweg zbyt długo zwlekał i zaprzepaścił szansę na kontrę. Wraz w upływem minut, ekipa NEC czuła się na boisku coraz lepiej, a więcej pracy miał Kotarski. Między 15 a 25 minutą, młody Chorwat musiał dwukrotnie zatrzymywać ataki graczy z Nijmegen. Niespodziewanie czy też nie, po półgodzinie gry to drużyna Reizigera wyszła na prowadzenie. Gola zdobył niezastąpiony wręcz Dani de Wit, któremu asystował Pereira. Po chwili boisko opuścił Dest, którego miejsce zajął Ter Heide. Zmiana była nieco dziwna, bowiem Dest imponował od początku zarówno w ataku jak i w obronie. Ostatnie minuty to wyrównana gra z obu stron. Najciekawiej zapowiadającą się akcję NEC przerwał dobrą interwencją Schuurs, a po drugiej stronie niezłą akcję kombinacyjną dośrodkowaniem do nikogo zakończył Jensen.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Ajaksu. Błąd NEC wykorzystał Pereira, który przejął piłkę, ale ostatecznie źle podał do Johnsena i zaprzepaścił szansę. Pierwszą poważną szansę w drugiej części mieli jednak goście, ale znowu na posterunku był Kotarski. Po godzinie gry Amsterdamczycy zdołali podwyższyć prowadzenie. Celnym uderzeniem z dystansu popisał się Sierhuis, który zmienił na murawie Pereirę. W 73 minucie stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Amsterdamie, bo na 3:0 podwyższył Cerny. Czech celnie uderzył w długi róg bramki, po tym jak wcześniej świetną akcję przeprowadził Johnsen. Goście starali się odpowiedzieć, ale ich sytuacje nie były już tak dobre. W 76 minucie piłkarze z Nijmegen przedostali się pod pole karne i szukali dogrania w szesnastkę, ale dośrodkowanie minęło całą szerokość pola karnego. Rozbita ekipa NEC straciła minutę później kolejnego gola. Strzelcem okazał się Che Nunnely, który na murawie zameldował się kilka minut wcześniej. Skrzydłowy wszedł w udany drybling, po którym posłał piłkę w krótki róg bramki. W 90 minucie gola numer pięć mógł zdobyć De Wit. Tym razem kapitan nie zdołał jednak wykończyć dobrej akcji Cernego, Sierhuisa i Jensena.

Jong Ajax 4:0 NEC Nijmegen

30. De Wit, 67. Sierhuis, 73. Cerny, 84. Nunnely

Jong Ajax: Kotarski; Dest (32. Ter Heide), Schuurs, Pasquali, Kemper; Bijleveld, Jensen, De Wit; Cerny, Pereira (59. Sierhuis), Johnsen (77. Nunnely).