Entertainment, Wywiady

Matthijs de Ligt jest dumny z postawy Ajaksu w meczu z Benfiką i nie uważa, jakoby Joden zaprzepaścili szansę na awans już po 4 kolejce.

Ajax przeżywał w Lizbonie bardzo trudne chwile. Grająca o życie Benfika dawała z siebie wszystko i remis trzeba było po prostu wyrwać. Amsterdamczykom został już tylko jeden krok do 1/8 Ligi Mistrzów.

“Po remisie z Monachium i tak dalej myślano, że drugie miejsce to najwięcej co można zrobić, ale myślę, że w tym sezonie zaskakujemy sami siebie. Mam na myśli osiem punktów po czterech meczach…kto by pomyślał? Robimy dobrą robotę i teraz trzeba się upewnić, że tak samo będzie z AEKiem Ateny.”

“W przypadku wygranej, w ostatnim meczu z Bayernem na swoim boisku możemy w pełni pójść po wygraną w grupie. Dlaczego miałoby to nie być możliwe?” – dodał kapitan.

Jeśli Ajax awansuje do 1/8, będzie to pierwszy raz od sezonu 2005/06…

“To mówi wystarczająco wiele o poziomie tych rozgrywek. Jesteśmy już blisko i musimy po to sięgnąć.”

“Oczekiwanie zwycięstwa to typowo holenderska postawa, ale remis w tym meczu do dobry wynik, bo Benfika to z pewnością bardzo dobra drużyna na swoim obiekcie. Walczymy jednak każdy za każdego i to nasza siła.”

Share