Entertainment, Wywiady

Erik ten Hag w pozytywnym tonie wypowiedział się na temat swojej drużyny dzień po pojedynku z Benfiką. Szkoleniowiec docenił to, że jego podopieczni zachowali koncentrację i zimną głowę w tym trudnym spotkaniu.

“Widziałem spokój. Nikt nie spanikował, rywale nie wybili nas z rytmu. Oczywiście nasza gra wymagała korekty i rozmawialiśmy o tym w przerwie. Musieliśmy przejąć inicjatywę, odważniej zaatakować i szukać wolnych przestrzeni. Tak zrobiliśmy i dzięki temu doprowadziliśmy do wyrównania” – powiedział Ten Hag w rozmowie z Ajax TV.

“Futbol to też gra błędów. Mecz wygrywa ten, który tych błędów popełni mniej. Możesz coś zrobić źle, ale masz ponad 90 minut, by to naprawić i to właśnie pokazaliśmy wczoraj. Remis w Lizbonie to bardzo ważny punkt. Przybliża nas do naszego celu, czyli do wyjścia z grupy.”

Szkoleniowiec Ajaksu został również zapytany o zdrowie Frenkiego de Jonga, który poobijany opuścił plac gry.

“Frenkie ma kilka siniaków. Musimy poczekać i zobaczyć jak to będzie wyglądać później. Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale na ten moment nie mogę powiedzieć nic więcej. Do kolejnego meczu pozostało jeszcze trochę czasu i myślę, że ból powinien być już znacznie mniejszy” – powiedział Ten Hag.

Share

Zostaw komentarz