Entertainment, Wywiady

Remis w Lizbonie znacznie przybliżył Ajax do wyjścia z grupy Ligi Mistrzów. Wywalczony na wyjeździe jeden punkt docenił Matthijs de Ligt.

“Pierwsza połowa nie wyglądała dobrze z naszej perspektywy. Nie graliśmy swojej piłki. Chcieliśmy utrzymywać się przy piłce, wiedzieliśmy, że to rywale muszą ten mecz wygrać. Dla nas remis był rezultatem korzystnym. Myślę, że pechowo straciliśmy gola. Nie powinniśmy do tego dopuścić. Poza tym, Benfica w pierwszej połowie nie miała żadnej dogodnej sytuacji” – ocenił kapitan Ajaksu.

“Przede wszystkim doceniam pracę całego naszego zespołu i to, że potrafiliśmy się podnieść i wywalczyć cenny punkt. Mecz był pełen twardej walki, ale tak czasami trzeba grać na wysokim poziomie. Tutaj nie można grać na pół gwizdka, potrzebna jest taka walka nawet na pograniczu faulu” – kontynuuje De Ligt.

Defensor pochwalił Andre Onanę, który uratował zespół przed stratą drugiej bramki w ostatniej akcji meczu.

“Tak, gol na 1:0 padł po wyraźnym błędzie, ale nie chcemy nikogo obwiniać. Andre wyciągnął w tym sezonie już wiele trudnych strzałów i nam pomagał. Zrobił to również w tym meczu. To znakomite, że nie przejmował się wcześniejszym błędem i utrzymał koncentrację” – powiedział De Ligt.

Share

Zostaw komentarz