Entertainment, Mecze, Młodzież

Drużyny U19 Ajaksu i Benfiki ponownie stworzyły niezłe widowisko. W meczu czwartej kolejki UEFA Youth League padł remis 3:3, choć zespół z Amsterdamu prowadził w drugiej połowie 3:1.

Pierwsze minuty spotkania w Seixal niedaleko Lizbony należały do gospodarzy. El Maach szybko został zmuszony do interwencji, ale zachował czujność. Tego samego niestety nie można powiedzieć o Bakkerze, który popełnił głupi i niepotrzebny faul w polu karnych w 13. minucie. Z jedenastu metrów nie pomylił się Santos, choć El Maach był bardzo bliski obrony. Ajax chciał szybko odpowiedzieć, niezły strzał oddał Gravenberch, ale bramki nie zdobył.

Piłkarze z Amsterdamu nie przeważali w pierwszych dwudziestu minutach. Benfica utrzymywała dobrą intensywność w swojej grze i zepchnęła Ajax do defensywy. To się jednak później zmieniło, ponieważ w końcu doczekaliśmy się przebudzenia ze strony drużyny przyjezdnej. Ajax przejął inicjatywę i zaczął atakować odważnie już w swoim stylu. Tuż przed przerwą znakomitą okazję zmarnował Ekkelenkamp, który po podaniu Brobbeya wyszedł sam na sam z bramkarzem. W 45. minucie udało się jednak doprowadzić do remisu. Quinten Timber świetnie zagrał do Langa, ten w tempo odegrał do Brobbeya, który już tylko skierował piłkę obok bezradnego golkipera. Do przerwy 1:1.

W drugiej części spotkania drużyna Ajaksu już nie miała ochoty się bronić i natychmiast ruszyła do ataku, grając wysokim i agresywnym pressingiem, który dobrze funkcjonował chociażby w pierwszym starciu z Benfiką. Na efekty nie trzeba był długo czekać. Najpierw lewą stroną ruszył Bakker, piłka dość szczęśliwie doszła do Ekkelenkampa, który na dużym spokoju ją opanował i chwilę później pokonał bramkarza. Amsterdamczycy poszli za ciosem i po kilku minutach mieliśmy 3:1. Akcję dobrze rozprowadził na skrzydło Kühn. Okazję miał Lang, jego uderzenie wybronił golkiper, jednak z dobitką Kühna już nie mógł sobie poradzić.

Benfica jednak zdołała się podnieść i wrócić do gry. Ajax świetnie zaczął drugą połowę, ale prowadzenie 3:1 nie zostało utrzymane. Zaczęło się od drugiej jedenastki dla gospodarzy, tym razem faulował Botman, a karnego wykorzystał Dantas. Do zakończenia mieliśmy około 20 minut, co zwiastowało nic innego jak emocjonującą końcówkę. Stało się niestety to, czego się obawialiśmy. Benfica poszła za ciosem i dziesięć minut później było już 3:3. W ostatniej fazie meczu obie drużyny grały ofensywnie, walcząc o wyszarpanie zwycięstwa. Było blisko, były okazje, ale decydująca bramka nie padła. Podział punktów w Portugalii daje Ajaksowi utrzymanie pozycji lidera w grupie. Strata prowadzenia daje niedosyt, ale sytuacja w tabeli nie jest zła. W następnej kolejce Joden zagrają na wyjeździe z AEK-iem Ateny, który ma na koncie zero punktów.

SL Benfica U19 3:3 AFC Ajax U19

13. Santos (karny), 73. Dantas (karny), 82. Ramos – 45. Brobbey, 48. Ekkelenkamp, 58. Kühn

Ajax U19: El Maach; Bakboord, J. Timber (46. Van Gelderen), Botman, Bakker; Gravenberch, Q. Timber, Ekkelenkamp; Kühn (89. Ünüvar), Brobbey (74. Dest), Lang.