Entertainment

Erik ten Hag jest pełen nadziei, że jego drużynie uda się wywalczyć w Lizbonie ważne trzy punkty.

Jeśli Ajax pokona w środę Benfikę, zapewni sobie awans do 1/8 Ligi Mistrzów. Przez wiele ostatnich lat, taki wynik był dla Ajaksu nieosiągalny.

“Nie zaczynamy spotkań z myślą o punkcie. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Jeśli punkt to maksimum jakie można osiągnąć, trzeba to przyjąć z pokorą. Podstawowy cel to jednak wygrana.”

“Musimy patrzeć z meczu na mecz. Jesteśmy w dobrej formie i zaliczyliśmy już dobre występy w fazie grupowej. Chcemy jednak więcej i nie możemy pokazać niedbalstwa, bo to będzie ukarane. Mamy dużo pewności siebie, ale w środę będziemy musieli wspiąć się na wyżyny, aby zatrzymać Benfikę. To bardzo mocna drużyna, która ma jednak również słabości, z których my możemy skorzystać.”

Menadżer odniósł się również do postawy Ajaksu w ostatnich meczach. Dusan Tadić i Frenkie de Jong podkreślili po meczu z Willem II, że postawa Amsterdamczyków musi się nieco zmienić. Chodzi głównie o zdobywanie większej ilości bramek.

“To punkt do poprawy. Jesteśmy na dobrej drodze, ale wciąż mamy rzeczy, które można poprawić. Zawodnicy również czują to, że idziemy w dobrym kierunku, ale trzeba niektóre rzeczy poprawiać. Dobrze, że piłkarze również zdają sobie z tego sprawę.”

Ten Hag poruszył również temat Kaspera Dolberga, który ostatnio wydaje się być u niego numerem jeden, ale niektórzy dalej narzekają na formę młodego Duńczyka.

“On potrzebuje spotkań, aby wypracować te pięć procent, których brakuje mu po kontuzji. Z tygodnia na tydzień jest jednak w coraz lepszej formie.”

Share