Entertainment

Środowe starcie z Benfiką Lizbona będzie dla Ajaksu ważne nie tylko z czystko piłkarskiego powodu. Jeśli nie wiadomo o co chodzi…to zawsze chodzi o pieniądze.

Jak donosi dzisiaj rano AD, w Lizbonie Ajax rozegra spotkanie o dziesiątki milionów euro. Wygrana da nie tylko awans, ale i ogromny zarobek, którego dawno w klubie nie widziano.

Już samo dostanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów dało Joden około 42 milionów euro. Każdy uczestnik rozgrywek otrzymuje na starcie 15 milionów euro, a Ajax na bazie ostatnich występów otrzymał 18 milionów plus kolejne 2,5 za prawa do transmisji. Trzy mecze domowe w fazie grupowej to następne 6 milionów.

Wygrywając mecze z Benfiką i AEKiem, Amsterdamczycy zapisali na koncie następne 5,4 miliona euro, a za remis w Monachium otrzymali 900 tysięcy. Wygrana w środę pozwoli zgarnąć następne 2,7 miliona, a kwalifikacja do 1/8 rozgrywek to premia od UEFY w postaci 9,5 miliona euro. Do tego dojdą ewentualne premie za dobre wyniki w tych spotkaniach oraz pieniądze za sprzedaż biletów.

Share