Entertainment

Środowe starcie z Benfiką Lizbona będzie dla Ajaksu ważne nie tylko z czystko piłkarskiego powodu. Jeśli nie wiadomo o co chodzi…to zawsze chodzi o pieniądze.

Jak donosi dzisiaj rano AD, w Lizbonie Ajax rozegra spotkanie o dziesiątki milionów euro. Wygrana da nie tylko awans, ale i ogromny zarobek, którego dawno w klubie nie widziano.

Już samo dostanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów dało Joden około 42 milionów euro. Każdy uczestnik rozgrywek otrzymuje na starcie 15 milionów euro, a Ajax na bazie ostatnich występów otrzymał 18 milionów plus kolejne 2,5 za prawa do transmisji. Trzy mecze domowe w fazie grupowej to następne 6 milionów.

Wygrywając mecze z Benfiką i AEKiem, Amsterdamczycy zapisali na koncie następne 5,4 miliona euro, a za remis w Monachium otrzymali 900 tysięcy. Wygrana w środę pozwoli zgarnąć następne 2,7 miliona, a kwalifikacja do 1/8 rozgrywek to premia od UEFY w postaci 9,5 miliona euro. Do tego dojdą ewentualne premie za dobre wyniki w tych spotkaniach oraz pieniądze za sprzedaż biletów.

Share

3 komentarze

 1. Mickey

  Awans rzeczywiście jest na wyciągnięcie ręki i dzieli nas tylko jedno zwycięstwo, ale spokojnie. Dziwię się trochę, że media określają to jako mecz o awans. To zwyczajnie kolejny mecz grupowy. Sytuacja jest taka, że wygrana daje awans, jednak ewentualna porażka tego awansu nie zaprzepaści. Nadal będziemy w lepszej pozycji, ale oczywiście nie zakładam z góry porażki w Lizbonie, jedziemy wygrać. Po prostu nie nakładajmy na zawodników dodatkowej presji.

 2. ajakssx

  Co by też nie mówić o kasie, to jeszcze przed losowaniem wszyscy brali by taki problem przed jakim stoji klub w ciemno. Presja jest ogromna, ale to Benfica stoji pod murem. Niech poprawią to na co wszyscy marudzą od początku sezonu… skuteczności.
  Jak wykorzystają chociaż połowę okazji z tych które sobie stworzą*, to o wynik jestem spokojny! ❌❌❌

  *oczywiście zakładamy, że ilość okazji do strzelania gola będzie taka jak średnio do tej pory 😀

 3. Crayzie

  Niewątpliwie stoi przednimi szansa, szansa jakiej nie było od lat, jakże ważny będzie mecz z Benfiką. Tylko czy udźwigniemy tą presję, nikt chyba nie ma wątpliwości, że będzie to piekielnie trudny pojedynek.

Zostaw komentarz