Entertainment, Wywiady

Frenkie de Jong uważa, że Ajax będzie miał w środę bardzo trudne zadanie, aby wywalczyć w Lizbonie trzy punkty.

Środowe starcie będzie dla gospodarzy ostatnią szansą na to, aby powalczyć o awans. Zwycięstwo Ajaksu pogrzebie szanse Portugalczyków na dalszą grę w rozgrywkach.

“Ten mecz to dla Benfiki ostatnia szansa. Muszą wygrać w domu, gdzie będą mieli za sobą kibiców. Myślę, że będą szturmować naszą bramkę od samego początku. Spodziewam się ofensywnej gry i wysokiego pressingu. Już w pierwszym meczu zostaliśmy ostrzeżeni.”

“Musimy zacząć ten mecz dobrze, ale chcemy tak zaczynać każdy. Nie jest tak, że mamy z tym problem, ale trzeba zwrócić na to większą uwagę. Wraz z upływem minut stajemy się lepsi, ale nie może być na to za późno. Pracujemy nad tym.” – dodał De Jong, odnosząc się do meczów z Benfiką i Bayernem, gdzie rywale w pierwszych minutach mieli poważne okazje na gole.

Niewykluczone, że postawa Benfiki sprawi, iż dla Ajaksu zrobi się sporo miejsca. Amsterdamczycy nie słyną z kontrowania, ale być może w tym będzie leżała szansa na dobry rezultat.

“Hmm, tak, ale mimo tego musimy grać w piłkę, bo to nasza siła. Jeśli pojawi się jednak miejsce na kontry, będzie jeszcze lepiej dla nas.”

Share

Zostaw komentarz