Entertainment, Kobiety, Mecze

Kobieca drużyna Ajaksu mogła mieć sporego kaca po tym, co stało się w środowy wieczór. Na szczęście tak się jednak nie stało.

Po porażce w Lyonie różnicą dziewięciu goli, mistrzynie Holandii mierzyły się u siebie z Achillesem 29 i pewnie wygrały to spotkanie.

Joden prowadzenie objęły w 23 minucie, kiedy piłkę do siatki skierowała Ellen Jansen. Zawodniczka świetnie wyprzedziła swoją rywalkę i idealnie nabiegła na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Uderzenie głową całkowicie zaskoczyło bezradną bramkarkę Achillesa i Ajax cieszył się z prowadzenia. Dziesięć minut później było już 2:0, a ponownie na listę strzelców wpisała się Jansen. Ellen otrzymała świetne zagranie od Bakker, wyszła na sytuacja sam na sam i bez problemu skierowała piłkę do siatki.

Kwadrans po wznowieniu gry, trafienie na swoje konto zapisała również Eshly Bakker. Uderzenie z pola karnego okazało się zbyt mocne dla rywalki i stało się jasne, że trzy oczka zostaną w Amsterdamie.

Dobry wynik pozwolił na zmiany. Nihom dał odpocząć Jansen, Lizie Van der Most oraz Van Es.

Joden plasują się obecnie na drugim miejscu w tabeli, mając tyle samo oczek co ADO Den Haag. Lideruje PSV Eindhoven. Za dwa tygodnie dojdzie do hitowego meczu między Ajaksem, a PSV o pozycję lidera ligi.

Ajax Vrouwen 3:0 Achilles’29

1:0 Jansen 2:0 Jansen 3:0 Bakker

Ajax: Ubachs, Van der Most (71. Hendriks), Dijkstra, Doorn, Van Es (79. Schenkel); Munsterman, Salmi, Jansen (83. Van den Bighelaar); L. Bakker, E. Bakker, Lewerissa.