Entertainment, Mecze, Młodzież

Jong Ajax kontynuuje bardzo nierówną formę w tym sezonie. Piłkarze Reizigera przegrali w piątkowy wieczór na wyjeździe z SC Cambuur 1:2. Obie drużyny kończyły w dziesiątkę.

Spotkanie we Fryzji rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy szybko przejęli inicjatywę i ruszyli do ataku. Już w szóstej minucie Mathieu wyprowadził Cambuur na prowadzenie. Kilka chwil później ten sam zawodnik miał doskonałą sytuację, by zdobyć drugiego gola. Po ponad 20 minutach doczekaliśmy się przebudzenia ekipy z Amsterdamu. Sygnał do ataku dali Johnsen i Gravenberch. Tuż przed przerwą dobrą szansę zmarnował Kemper, ale nie przelobował bramkarza tak precyzyjnie, jak by sobie tego życzył. Futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

Ajacieden kontynuowali ofensywę od razu po przerwie. Dobre uderzenie De Wita wybronił golkiper rywali. Niestety Cambuur nie zamierzało się jedynie bronić. Drugi poważny błąd w tym meczu popełnił Botman. Faul w polu karnym, druga żółta kartka. Z jedenastu metrów nie pomylił się Mathieu. Gracz ten mógł zostać bohaterem, ale dość niespodziewanie dał iskrę nadziei dla zespołu z Amsterdamu, otrzymując czerwoną kartkę w 75. minucie. To był impuls dla przyjezdnych, którzy kilka minut później zdobyli kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Noa Lang. Ostatnie minuty były emocjonujące, mieliśmy sytuacje po obu stronach boiska, ale pomimo tego wynik nie uległ zmianie.

SC Cambuur 2:1 Jong Ajax

6. Mathieu, 53. Mathieu (karny) – 77. Lang

Jong Ajax: Kotarski; J. Timber, Solomons (79. Sierhuis), Botman, Kemper; Ekkelenkamp, Gravenberch, De Wit (62. Lang); Kühn (62. Jensen), Pereira, Johnsen.