Entertainment, Kobiety, Mecze

To nie była kwestia sporych różnic…to była piłkarska przepaść. Kobieca drużyna Ajaksu z hukiem pożegnała się z rozgrywkami Ligi Mistrzów.

O tym, że Panie nie mają większych szans wiadomo było już po losowaniu. Lyon to najlepsza drużyna w Europie, a Joden dopiero próbują się tam dostać. Mimo kompromitującej porażki, jest to najlepszy wynik klubu w historii udziału w tych rozgrywkach.

Mecz w Lyonie był całkowicie jednostronny, a Joden stanowiły tylko tło dla gospodyń, które robiły co chciały. Już po 8 minutach Lyon prowadził 2:0, po dwóch golach autorstwa Delphine Cascarino. Na trzeciego gola również nie trzeba było długo czekać. Renard wykorzystała błąd Ellen Jansen i spokojnie wykończyła akcję. Minutę później było już 4:0, tym razem po kolejnym trafieniu Renard.

Pod czujnym okiem byłego gracza Ajaksu Kennego Tete, Panie wytrwały jakoś do przerwy. Niestety drugie 45 minut to jeszcze większa kanonada ze strony gospodyń.

Bramki strzelane przez Hegerberg, Bathy i Majri sprawiły, że na dwadzieścia minut przed końcem, wynik na tablicy to aż 7:0. W samej koncówce za sprawą Bathy i Bronze, Lyon dołożył kolejne dwa gola i zakończył upokarzanie Ajaksu.

Wynik w dwumeczu to aż 13:0 dla triumfatorek rozgrywek z ostatnich dwóch lat. Mimo wszystko Ajax zasługuje na uznanie. Z roku na rok w klubie widać postęp i być może wkrótce uda się nawiązywać większą rywalizację z najlepszymi klubami Europy.

Olympique Lyonnais Féminin 9:0 Ajax Amsterdam Vrouwen

1:0 Cascarino, 2:0 Cascarino, 3:0 Renard, 4:0 Renard, 5:0 Hegerberg, 6:0 Bathy, 7:0 Majri, 8:0 Bathy, 9:0 Bronze

Ajax Vrouwen: Kop; Van der Most, Akkerman, Røddik Hansen (62. L. Bakker), Van Es; Schenkel (77. Bakker), Van der Linden, Van den Bighelaar; Verhoeve (77. Munsterman), Jensen, Lewerissa.